Programovani arduino

Odpovědět
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Programovani arduino

Příspěvek od E-Ryc »

Ahoj,
vcera jsem kupoval hlavu na soustruh od cloveka, co stavi nejaka CNC a rikal, ze shani cloveka na obcasnou upravu Arduino programu.
Ja uz po praci nejak nemam silu jeste neco programovat, ale pokud by to nekomu pripadlo zajimave, ozvete se, predam na nej kontakt.
Vic detailu nevim, jen jsem slibil, ze se zeptam ;)
Diky za pozornost
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Programovani arduino

Příspěvek od pgerla »

Víc detailů by se hodilo. Aspoň jaký procesor a display I2C, paralelní a s KS-108 nebo HD44780 či to má vše v PC ?
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Programovani arduino

Příspěvek od E-Ryc »

Rikal Atmel, takze predpokladam, ze to bude zalozene na Merlinu nebo necem podobnem. Ale mel jsem trochu napilno, takze jsem nemel cas se vyptavat vic.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Programovani arduino

Příspěvek od pgerla »

Merlin je určen pro 3D tisk
GRBL pro 2D ploter, jeho pofiderní verze pro 3D frezy a laserové gravírky

Ono na soustruh Arduino asi nikdo nepoužívá.

Pro obrábění lidé stahují MACH a to je pro PC nikoliv Atmel/ARM obecně MCU.

Tak asi hoď raděj kontakt a nebo ať ti pošle přesnější požadavky do emailu.
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Programovani arduino

Příspěvek od E-Ryc »

Ach jo, co je tak narocneho na pochopeni fraze "vic nevim"?

Takze se zeptam primo: mas zajem, takze ti mam poslat kontakt? Nebo mas jen nutkani bezcilne rypat?
Dik
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Programovani arduino

Příspěvek od pgerla »

Mám zájem získat víc informací jinak bych přeci nepokračoval v debatě? A proč považujete za rýpání, když uvedu programy s doplněním na co jsou vhodné/nevhodné. Mnoho lidí tady zná jen zkratky a vůbec netuší co znamenají v praxi.
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Programovani arduino

Příspěvek od E-Ryc »

Je to marny, ja to marny, je to marny.... Proc to povazuju za rypani? Protoze je to v tomhle vlakne naprosto OT (je tu cela sekce CNC pro ty, co nevedi a chteji vedet nebo vi a chteji se podelit). Zvlast potom, co jsem nekolikrat zopakoval, ze detaily nevim.

Kdyz se zeptam cisnika na kolik byl delany steak a on rekne ze nevi, tak mu zacnu vykladat, ze steaky se delaji na well done (a minut na b stupnu), medium (c minut na d stupnu) a rare (e minut na f stupnu)? Nebo si necham zavolat kuchare a pobavim se na urovni s nim?

Analogicky, kdyz me zajima vic detailu o projektu a "prostrednik" rika, ze nevi (a nabizi kontakt), zacnu rozdavat rozumy o tom co se pouziva jinde, nebo vezmu kontakt a zeptam se primo (a na zaklade ziskanych informaci pak bud prijmu nebo odmitnu)?

Tim s dovolenim (alespon za sebe) ukoncim OT.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Programovani arduino

Příspěvek od pgerla »

A jste aspoň ochoten přeposlat kontakt.

Chováte se jak obchdodník nabízející úžasnou věc, za velice výhodnou cenu ... výměnou za to, že zákazník odešle svou emailovou adresu a nejlépe i telefón a místo hrnce mu do emailu začne chodit spam.
E-Ryc
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2013, 16:51

Re: Programovani arduino

Příspěvek od E-Ryc »

Poslano. Ze zrejmeho duvodu nechci veset jeho kontakty na verejne (bez prihlaseni) pristupne forum
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Programovani arduino

Příspěvek od pgerla »

Děkuji, mrknu zkusím mu napsat.
Odpovědět