Typický pinout I2C konektoru?

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od jrt »

Dex píše: 06 pro 2017, 21:02 Nevim a nebylo by fér použít teď Google :-)
Nefér, ale jak účinné :D

IDC je Insulation displacement connector
Dex píše: Já to asi ani nikdy neměl v ruce. Kde se to používá?
Cože.jpg
Cože.jpg (27.5 KiB) Zobrazeno 4413 x
Tys neměl v ruce konektor PFL s kšandou k harddisku nebo floppy disku?
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

PFL jsem pochopitelně v ruce měl. Bavím se o verzi s roztečí 2,54 nikoliv 1,27. Trochu mi to připomíná hodně starou verzi SCSI, ale už si to moc nepamatuju a v té době se používala hromada podivných konektorů...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Typický pinout I2C konektoru?

Příspěvek od Dex »

Moje "zkoumání" I2C pokračuje a třeba to DavidO nějak využije pro přípravu případné přednášky :)

Koukal jsem se na přenosové rychlosti a 100kbit/s a 400kbit/s známe asi všichni, ale nevěděl jsem o 1Mbit/s, 3,2Mbit/s a dokonce jednosměrném 5Mbit/s. Speciálně ten 1Mbit/s se mi zamlouvá - použil jste to někdy někdo? Jasně že je potřeba ohlídat, aby to zvládala zařízení, ale co jsem se koukal, tak by zrovna toto neměl být problém. Pochopitelně tím vzrostou nároky na kvalitu propojení atd. atd.

Pokud jde o konektory, tak během procesu zrání se zase pomaličku a opatrně vracím k dvouřadým PFL s tím, že použiju 2x5 a dva piny vždy spojím dohromady, kromě posledních dvou. Ty nechám samostatně, mimo I2C, pro umrtvování těch laserových dálkoměrů kvůli rekonfiguraci adresy. Nějak takhle:

Kód: Vybrat vše

/-------------   -------------\
| SDA - VCC - GND - SCL - IO1 |
| SDA - VCC - GND - SCL - IO2 |
\---------------------------- /
Jeden pin PFL by měl zvládat 1A což by mi stačilo, ale 2A jsou jistota ;)

Ty jednořadé IDC mají (pro mne) tři nevýhody, hůře se do nich schání správný kabel, konektory nejde přidávat na kabel s osazenými konci a jsou sice v rozteči 2,54 ale v druhé ose také 3,81 a to je pro mne nešikovné.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět