moduly BTM

Odpovědět
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

moduly BTM

Příspěvek od Bodie »

Zdravím,
Z TME jsem objednal moduly firmy Rayson BTM - 162. Moduly s poslední číslicí 2 mají mít firmware pro SPP. Defautní nastavení 19200 baudrate, 8-N-1, flow control h/w nebo žádná, údajně je to nastaveno tak, že na tom nezáleží. Po zapojení napájení k modulu (3,3 V) + antény (tato verze žádnou nemá, musí být externí) ho z počítače najdu i se s ním spáruju přes pin (defautně 1234), ale to je vše. Nemám možnost otevřít virtuální sériový port a u zařízení není ani žádná podporovaná služba, nic. Tak by mě zajímalo, jestli někdo má nějaký BTM modul a nesetkal se na začátku s něčím obdobným? Předpokládám že budu muset modul připojit přes kabel přes sériovou linku a pak se snažit otevřít sériový port a nastavit něco přes AT příkazy, ale po jejich lehkém pročtení jsem nenašel, co změnit.
Tak pokud někdo ví, napište :-)
Bodie
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Re: moduly BTM

Příspěvek od Milops3 »

Cau,ve spravci zarizeni se ti to ukaze pod jakym portem ? ten ti jde otevrit ?
u zařízení není ani žádná podporovaná služba
ano neni,protoze neni pripojen, o jake zarizeni se jedna ?
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: moduly BTM

Příspěvek od Bodie »

Asi jsem to nenapsal dost jasně a důrazně - ne správci zařízení nemá ŽÁDNÝ port ;-) On se modul ve správci zařízení ani neobjevuje, ale to by mě tak netrápilu, protože modul od ConnectBlue, který používám delší dobu, tam taky není.
Přímo pro bluetooth mám ve správci zařízení přiřazeny porty COM3,5,6,8,9.
Jenže když přes "ikonku bluetooth" v oznamovací oblasti (dole vpravo na liště) dám např. přidat zařízení, najdu vpohodě modul BTM-162 i ten od ConnectBlue, ale po spárování když vyskočí okno s nabýzenými službami, tak tam u BTM-162 nic není, kdežto u druhého modulu možnost použít ho jako sériový port.

Tak oprava, teď jsem to zkoušel znovu, po nevím kolikáté a už se ta nabídka objevila i u BTMka, tak snad je to "vyřešeno" metodou co nefunguje, odlož a vrať se k tomu později, třeba to už pojede :D

Pokud zjistím nějaké podrobnosti, co s tím bylo, tak to sem napíšu.
Milops3
Příspěvky: 51
Registrován: 09 kvě 2013, 20:51

Re: moduly BTM

Příspěvek od Milops3 »

po sparovani BT se ti rezervujou urcity porty pro ten modul, sou zobrazeny ve spravci zarizeni nebo v Zarizeni Bluetooth v Porty COM pokud je BT modu zaplej a v dosahu, jeste se my nestalo ze by tam nebyl kdyz je modul sparovanej a nainstalovanej... :?
aspon ze si to rozchodil
Bodie
Příspěvky: 110
Registrován: 05 kvě 2013, 17:52

Re: moduly BTM

Příspěvek od Bodie »

Původně byl modul pouze nalezen že existuje, je zapnutý, komunikuje přes standard bluetooth. Spárování bylo možno na úrovni zařízení, ne služby sériového portu. Právě tato služba, ani žádná jiná, nebyla u zařízení nabídnuta, čili nemohl být nikde ani zapsán použitý COM port. Když by ta služba byla od začátku dostupná, bylo by vše ok. Taky se mi dřív nestalo, že by ta možnost otevření sériového portu nebyla v nabídce, když se jedná o modul právě na tohle, že :D
Povedlo se mi to asi tak, že jsem napájel modul BTM 162 i ten od Connectblue, nejprve otevřel nabídku fukncí pro ten druhý, vyskočilo hned SPP, potvrdil jsem, ok, a pak jsem to samé udělal u BTMka a objevilo se to tam taky a pak jela i komunikace, při propojení TX a RX BTMka se mi odeslané znaky pěkně vracely. Po opětovném pokusu při dalším připojení BTMka k napájení to už zase nejelo, až když jsem opakoval prvně zmíněný pokus, tak to bylo OK. Musím někdy připojit BTMko k počítači kabelem přes jeho uart a mrknout se pomocí AT příkazů na jeho nastavení, jesti tam něco nenajdu.
Odpovědět