ESP8266 na Arduinu

JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: ESP8266 na Arduinu

Příspěvek od JuraS. »

Ještě zkouším jednu věc. Jestli vůbec je ten modul ESP8266 v pořádku. Za těch pár korun mi nestojí ty nervy co s ním mám. Tak jsem ho pomocí FTDI breakoutu připojil k počítači. Problém je v tom jak mám nastavit COM port na kterém je připojený do počítače. Základní rychlost portu je 9600 bitů ale ESP8266 komunikuje podstatně rychleji. Jak to mám tedy nastavit ? Víte to někdo ? Jde mi o to v Tera Termu se dostat na ESP8266 a ověřit jeho funkčnost. Díky za radu
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: ESP8266 na Arduinu

Příspěvek od hubacekp »

v Arduino IDE by se ti měl com port s FTDI zobrazit. To číslo vyber a otevři v arduino IDE serial monitor - tam nastav i rychlost

druhá mořnost je stáhnout Hercules: http://www.hw-group.com/products/hercules/index_en.html
v záložce Serial si nastav rychlost a vyber com port.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: ESP8266 na Arduinu

Příspěvek od JuraS. »

Ale jakou rychlost mám nastavit pro port ve Windows pro FTDI tiny USB když ESP8266 komunikuje rychlostí 115.200 bitů. Nenašel by se někdo z Prahy co bych mu to ESP8266 dovezl a ověřil zda jsem já blbec a nebo zda ESP8266 je v nepořádku. nerad bych strávil zase 3 dny pátráním abych zjistil že Arduino MEGA je k.o. a ne že můj pc je v nepořádku.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: ESP8266 na Arduinu

Příspěvek od JuraS. »

Už neřešit, objednal jsem verzi 07 a k ní rovnou board a anténu.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: ESP8266 na Arduinu

Příspěvek od JuraS. »

Otázku znovu otevírám protože mi přišla veze 07 k ní panýlek na který se ten čip dá připájet a i anténa. Jenže buď jsem debil a nebo mi chybí základní popis co s tím když to příjde v obálce z číny. jestli se musí nahrávat firmware, jak a které vlastně (mám Tiny FTDI USB) i RS232 převodník na USB. Jak to připojit, zda a jak se to dá připojit k arduinu mega . Potřebuji připojení k arduinu mega natrvalo tak, že to bude snímat údaje z řady senzorů a potřebuji data odesílat. Arduino mega bude napájená zdrojem 12V/4A. Mohu zvolit i samostatné napájení napájecím modulem pro nepájivá pole ale raději bych se tomu kvůli prostoru vyhnul.
Pomůžete mi vyřešit moji blbost ? Předem díky.
Odpovědět