Bluetooth HC-05 spárování

Odpovědět
Ondra1512
Příspěvky: 1
Registrován: 17 srp 2019, 16:25

Bluetooth HC-05 spárování

Příspěvek od Ondra1512 »

Zdravím. Prosím o radu ohledně párování bluetooth modulu HC-05. Potřebuji spárovat dva tyto moduly mezi sebou (nikdy jsem s tímto modulem zatím nepracoval). Takže tedy: Mám dva moduly HC-05 a v PC nainstalován sériový terminál (Hercules), oba moduly jsem nastavil podle návodu zde: http://robodoupe.cz/2015/programovani-b ... 4x-Rm0HrCY s tím, že jeden je jako Master (nadřízený) a druhý slave (podřízený). Když jsem jeden modul poté připojil samostatně k napájení, červená LED na něm rychle blikala (neměl se s čím spárovat) a poté byl připojen i druhý modul, tak LED na obou modulech začala poblikávat občas a pravidelně - tedy oba moduly o sobě vzájemně veděly. Nicméně pokud jsem zkusil odeslat nějaká data (modul připojen k procesoru PICAXE 20X2 jak u strany přijímače i vysílače), druhá strana je nepřijmula, resp. ani nevím zda něco bylo odesláno (červená LED na vysílači poblikávala pořád stejně) nebo jestli se ty dva kusy mezi sebou skutečně spárovali - neznám tento modul, však někde jsem četl že při spárování by měly střídavě problikávat dvě LED (červená/zelená) - což se nestalo.
V samotném programu potom k modulu přistupuji následovně, pro odeslání dat použit příkaz serout c.3, T2400, (10) a na straně přijímače v podstatě totéž, jen serin c.3, N2400, b0. Jen bych ještě chtěl dodat, že nepotřebuji posílat žádný text ani nic podobného, potřebuji posílat jen obyčejné číslo (běžné číslo desítkové soustavy, jako v tomto příkladě číslo 10. Předem moc děkuji za jakoukoli radu a přeji hezký den :-)
Odpovědět