Rozdíl mezi gyroskopy

Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Rozdíl mezi gyroskopy

Příspěvek od JuraS. »

Zdravím.
Mám doma několik různých gyroskopických čidel :
GY-80
GY-521
ADXL345
ví někdo jaké jsou mezi nimi rozdíl, které je přesnější? Budou zapojená na pan/tilt hlavě tak aby poskytovali zpětnou odezvu o natočení nejen kamery pro Jetson Nano. Takže ovladač pro python, pro raspberry pi.
Díky.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi gyroskopy

Příspěvek od MartinL »

Vzhledem k tomu, že určitě alespoň GY-80 a GY-521 jsou modulky, do kterých Číňan osazuje obvykle nestandardní čipy (to, co neprojde kontrolou kvality), tak nelze o přesnosti říci nic. Někdy se trefí na dobrý kousek a někdy je to spíš generátor náhodných hodnot.
Pokud chceš opravdu zaručenou přesnost, tak nemůžeš nakupovat u Číňana. Přesnost najdeš v datasheetu použitého snímače.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Rozdíl mezi gyroskopy

Příspěvek od JuraS. »

A on někdo v Česku dokázal vymyslet, navrhnout a vyrábět přesné gyroskopy? Je lepší sojová omáčka z číny a nebo z česka? Vyrábí u nás někdo v Evropě, v české zadeli určitě ne..mobily? Tak proč máš čínský když do něj číňan montuje kde co co neprojde kontrolou?
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi gyroskopy

Příspěvek od MartinL »

Asi mi nerozumíte. Vím, že dnes se téměř veškerá elektronika vyrábí v Číně. Ale já mluvím o tom, že ty modulky GY... v ceně jednotek dolarů určené pro bastlíře jsou vyráběny z obvykle ze součástek, které neprojdou kontrolou kvality. Takže u nich nelze očekávat žádnou zaručenou přesnost. O tom, že se do mobilů nebo jiných zařízení montuje výmět, jsem nikde neřekl ani slovo. Prosím čtěte, co ostatní píšou a nevyvozujte závěry, které z textu nevyplývají.
PS: A jen tak mimochodem, mobil - tedy to co ostatní považují za mobil = "smartphone" nemám.
Odpovědět