MG996R

Odpovědět
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

MG996R

Příspěvek od Le-Ze »

Zdravím.
Začinam dělat dávkovač zrní pro slepice.
Mám 2 kousky OSB 15 cm široke.
Do obou jsem vyvrtal 7 dír 70 mm.
Do každe díry dal odpadovou novodurovou trubku pruměr 70 mm.
Jedna OSB dole, druha nýhoře.

Potřbují pod každou trubku vymyslet automaticke otviraní.
Nějake vičko na bantu?

https://www.aliexpress.com/item/32993388403.html
Když použiju třeba ten křiž od ktereho odžežu 2 nohu.
Zavřu viko a pootočim motorkem tak, aby uzavřel viko.
Nasipu do trubky zrní.
Bude mít tento motorek dostatečnou silu, aby pak viko uvolníl?

Nebo kdyby byl jiný nápad?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: MG996R

Příspěvek od fulda »

není to trochu překomplikované?
Není jednodušší dát zespoda ještě jednu osb desku, třeba na šuplíkové výsuvy a tu posouvat DC motorem o šířku jedné trubky?
Na desku si uděláš nějaké značky, podle kterých rozpoznáš jednu šířku a je to.
zrni.png
zrni.png (9.01 KiB) Zobrazeno 25900 x
Tada nehledě na to, že vynalejzáš kolo a že normální automatická krmítka pro holuby a slepice existují a pracují o něco jinak (podobně jako krmítka na akvárium, jen větší)


--- namátkou -----

Obrázek
Obrázek
Krom toho, že slepice není ryba a nepřejídá se, takže stačí udělat "něco" do čeho moc nevlezou myši a ostatní. Třeba tohle:
Obrázek
Naposledy upravil(a) fulda dne 21 úno 2020, 09:38, celkem upraveno 1 x.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
jova
Příspěvky: 361
Registrován: 16 pro 2013, 11:40

Re: MG996R

Příspěvek od jova »

Osobně bych spíše zvolil šnekový dávkovač: https://www.bakker.cz/products/velda-da ... gJrovD_BwE připadá mi výrobně jednoduší.
Co se týká toho serva, pro tebe je rozhodující údaj: Stall torque (at locked) 11±0.20kg·cm (4.8V ) 13±0.20kg·cm(6V).
Ten nám říká, že při napájení cca 5V dokáže servo vyvinout sílu cca 11kg na páce 1cm dlouhé. Je to "čína" a tak bych počítal spíše s údajem polovičním. Pak by to bylo cca 5kg/cm, to je 0,5Kg na páce dlouhé 10cm ...
Z tvého popisu jsem nepochopil jestli to servo má jen něco držet (mít funkci západky), nebo něco otáčet (pootočit víčko s otvory), nebo funkci pantu (sklopí to víčko)... Takže podle tvého použití, musíš sám odhadnout jestli ta síla serva bude dostatečná.
Naposledy upravil(a) jova dne 21 úno 2020, 09:34, celkem upraveno 1 x.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: MG996R

Příspěvek od DavidO »

Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: MG996R

Příspěvek od Le-Ze »

fulda píše: 21 úno 2020, 09:24 Tada nehledě na to, že vynalejzáš kolo a že normální automatická krmítka pro holuby a slepice existují a pracují o něco jinak (podobně jako krmítka na akvárium, jen větší)
Alespon jeden odkaz na netu,kde něco takoveho koupit?
Třeba už jenom jako inspiraci.
A pokud se něco takoveho najde, tak za to budou chtit balik.
Já asi nedovedu hledat.

Třeba otviraní dviřek u slepic mi vyšlo na 250 kč a na netu jsem našel nejlevnějši tyto.
https://eshop.chytrykurnik.cz/automatic ... chickdoor/

@ DavidO
Toto se mi libi, jen to neřeši automaticke otviraní, ale jen ruční
fulda píše: 21 úno 2020, 09:24 Krom toho, že slepice není ryba a nepřejídá se, takže stačí udělat "něco" do čeho moc nevlezou myši a ostatní.
I když to jsou jen slepice, tak to trochu přemyšli.
Proč by jsme šli hrabat na zahradu a zbirat chrobaky, když tady mame stalý neomezený přisun zrní :lol:
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: MG996R

Příspěvek od fulda »

Pokud by jsi chtěl další hint - dělá se něco jako když dáš tři kolečka na sebe - první a poslední to jen krejou a prostřední má v sobě díru - třeba výseč jako v mém případě, někdo používá jiný tvar, moc na tom nesejde. Kolečka se v čase krmení otočí kolem dokola. když je výseč nahoře, napadá do ní ze zásobníku zrní a když je otočená dolu, vypadá zrní ven. cestou je nějaký koncák, který zaručuje, že se kolečko otočí právě o jednu obrátku.
zrni.png
zrni.png (9.86 KiB) Zobrazeno 25876 x
P.S. hlavně mi neříkej, že od svých slepic chceš, aby žraly brouky a hlavně motýle, to by jsi se mohl dostat do konfliktu s ekologama :lol:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Le-Ze
Příspěvky: 84
Registrován: 31 kvě 2017, 15:37

Re: MG996R

Příspěvek od Le-Ze »

Tak nakonec zvitězily moje trubky a toto.
https://www.hadex.cz/t811-servo-pro-cen ... ovel140mm/
Zatim mám jen jeden a testují.
fulda píše: 21 úno 2020, 15:45 P.S. hlavně mi neříkej, že od svých slepic chceš, aby žraly brouky a hlavně motýle, to by jsi se mohl dostat do konfliktu s ekologama :lol:
Nejsi náhodou panelakový a slepicí jsi viděl akorat tak v televizi?
Odpovědět