shield arduino a picaxe

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od fulda »

Nebo se zamyslet nad micro:bit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
luger
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2023, 18:25

Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od luger »

Všichni mě odrazují od basicu, ale mě je 50 let. Začínal jsem na PMD 85 a ZX Spectrum, Atari atd.... A byl jsem v programování docela dobrý.
Chci to jen jako zábavu na volný čas :lol: (ten samozřejmě nemám) - prostě něco kutit.
Takže se kouknu po nějakých jednoduchých driverech a uvidíme.
Snad nebude vadit když zase přijdu s nějakým otravným dotazem.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od Dex »

Na věk se nevymlouvej, ve vlákně ti odpovídají +/- vrstevníci ;)

Basic je dost široký pojem a třeba to co je v PICAXE a to co bylo v Atari je hodně jiné. Arduino bylo původně vytvořeno pro umělce, kteří chtěli rozhýbat nějakou uměleckou instalaci, ale bez nějakého složitého učení se čehokoliv. Teď chceš "jen" točit motůrky, ale časem budeš třeba chtít změřit teplotu a jen ji poslat někam do internetu no a stejně skončíš u Arduina :)

Varován jsi byl (BTW zkoušel jsi se jen cvičně podívat, jak by se tvůj problém řešil na Arduinu?), my máme svědomí čisté :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

[] Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od fulda »

Trochu off topic pro odlehčení.
Dex píše: 02 bře 2023, 20:48 Na věk se nevymlouvej, ve vlákně ti odpovídají +/- vrstevníci ;)
.... jak se tak koukám na seznam lidí co odpověděli, musím se ohradit: Nemachruj, že jsi jedinej mladší než daný věkový limit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: [] Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od Dex »

fulda píše: 03 bře 2023, 10:29 Trochu off topic pro odlehčení.
Dex píše: 02 bře 2023, 20:48 Na věk se nevymlouvej, ve vlákně ti odpovídají +/- vrstevníci ;)
.... jak se tak koukám na seznam lidí co odpověděli, musím se ohradit: Nemachruj, že jsi jedinej mladší než daný věkový limit.
OK :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
luger
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2023, 18:25

Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od luger »

Takže věkově v pohodě zapadnu :D . A já si naivně myslel že to tady ovládají draví mladí kluci (a slečny) s páječkou v ruce, kteří nehledí jen pořád do mobilu (a jakože "komunikují") :lol: , ale chtějí něco vyzkoušet a ověřit si své znalosti , své nápady atd...

Proč jsem zvolil Basic ? Mám totiž objednaný kit Lafvin smart car s manipulačním ramenem. ten běží na arduinu UNO, ale pak jsem si uvědomil že ten prog. jazyk vůbec neznám a chtěl jsem ho předělat na Picaxe - Vyhodím původní desky a nasadím Picaxe 40X2 . Odpovím si sám - "Jak tohle můžeš udělat? Svatá prostato :D " - Takže začínám uvažovat o arduinu. Zeptám se upřímně - pomůžete mi i když budu mít "otravné a stokrát omílané" otázky ?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: shield arduino a picaxe

Příspěvek od Dex »

K té hračce budou určitě nějaké ukázkové zdrojáky, takže těmi můžeš začít. Beztak se člověk postupnou úpravou kódu naučí nejvíc. Její překlopení na PICAXE by bylo myslím řádově složitější.

Otravné a stokrát položené dotazy jsou velice slušně dohledatelné na netu :lol: no a na vše ostatní rádi odpovíme, budeme-li vědět ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět