barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od JuraS. »

Původně zkoušeno se zdrojem 12v/2,5A. Teď jsem vyzkoušel 12V/0,5A. Motor se točí ale škube s sebou a vrčí. Na CNC shieldu na arduinu jsem zapojil ten první zdroj.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od jrt »

Pokud je pro tebe sprosté i slovo "ampérmetr", není ti pomoci.
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od JuraS. »

Počkám na ten druhý HAT. Ten nemá takovou softwarovou podporu od výrobce ale zato má to líp vyřešené vše ostatní. S ním mi to půjde. Zatím jsem dnes během chvilky vyřešil otáčení s motory 28BYJ-48 na Raspberry Pi Zero WH s HATem 4tronix PiStep2 podle zadaného úhlu. Zítra se pustím do řešení RTH a otáčení vpravo a vlevo o úhel.
btw. myslíš si že Steve Jobs byl programátor? nebo že byl hodný a láskyplný šéf? jak říkal All Capone: lepší je v klidu někoho požádat s bouchačkou v ruce, než žádat bez ní. Tím chci říct, že i když nevím co je to ohm; jak se měří ampéry; neznamená že nesložím to co chci.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od fulda »

JuraS. píše: 19 zář 2021, 17:51 Počkám na ten druhý HAT.
No jasně, je to Čínskej krám, to nemůže fungovat.

JuraS. píše: 19 zář 2021, 17:51btw. myslíš si že Steve Jobs byl programátor?
Nepracoval náhodou u Atari jako pomocný vývojář pro hru Breakout, nebo pong nebo jak se to jmenovalo? Ale je pravda, že v roce 1972 se programovalo spíš s pájkou než s klávesnicí. Takže celkem určitě věděl, jak se měří ampéry.

JuraS. píše: 19 zář 2021, 17:51 Tím chci říct, že i když nevím co je to ohm; jak se měří ampéry; neznamená že nesložím to co chci.
Nechtěl bych se pouštět do nějakých filozofických debat, ale trochu si myslím, že kdyby jsi věděl co je ohm, tak by se ti to dělalo snáze a rozhodně by jsi věděl co a proč jsi složil.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1131
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od DavidO »

jrt píše: 19 zář 2021, 17:21 Pokud je pro tebe sprosté i slovo "ampérmetr", není ti pomoci.
Ampérmetr možná jo, ale multimetr by pro Juru sprosté slovo třeba být nemuselo, když se ho nebojí veřejně ve fóru použít:
viewtopic.php?p=1991#p1991
Re: Správný propočet - napěťový senzor
Příspěvek od JuraS. » 16 úno 2015, 08:44
Multimetrem jsem to proměřoval.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od gilhad »

DavidO píše: 19 zář 2021, 20:28 Ampérmetr možná jo, ale multimetr by pro Juru sprosté slovo třeba být nemuselo, když se ho nebojí veřejně ve fóru použít:

Tak zase jako musíš uznat, že André-Marie Ampère, Alessandro Giuseppe Antonio Anastasio Volta
a Georg Simon Ohm byly šovinističtí privilegovaní bílí muži, co jen něco objevili, popsali a publikovali,
zatímco multi je prostě multi !!! :twisted:
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: barevné značení vodičů u motoru NEMA 17

Příspěvek od JuraS. »

Chyba byla, že jsem se ptal tady. Na tomto foru, a v česku. Že jsem předpokládal, že stejný HAT má třeba jen jeden z Vás. To je asi chyba. Znám z youtube českého bastlíře pro kterého není problém opravit vysavač, mikrovlnku, flexu, ampérmetr..ale když se ho zeptám na raspberry a python tak si myslí, že mluvím tatarsky. Nepotřebuji znát něco o odporech a ampérech na to abych to zapojil. Doma používáš hromadu zařízení na elektřinu a co o nich víš? Nebo jsi natolik zdatný že můžeš konkurovat technikům ze Samsungu abys "opravoval" jejich televizi? Tak proč sedíš tady v tý díře a nejdeš tvořit nové věci?
Odpovědět