HC SR-04 jinak

JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od JuraS. »

bude mít telemetrii 3DR, co to dál používá je mi šumák..ani nevím jak to funguje v televizi co mám, stačí že funguje...
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od hubacekp »

držím palce. forum mají našlapané radami.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od Dex »

Asimov v Nadaci nějak opravdu věděl, kam to směřuje...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od JuraS. »

hubacekp píše:držím palce. forum mají našlapané radami.
Díky. vím, forum jsem prostudoval, proto tlačím na pilu že to forum se už víc zaměřuje na Pixhawk..a ten já nechci. už jen proto že je to "de fakto" raspberry a nebo něco podobného. a já osobně v praxi jsem nažažil počítač co by neměl nikdy nějakou chybu, nikdy neměl "modrou smrt"...ale neznám moc praček co by jim odešla elektronika...a tak chci sehnat vše pro APM 2.8 dokud se to ještě dá koupit. je možné, že po novém roce i na ebay se zapráší a kity apm už nebudou k sehnání. To co chci postavit je set, de fakto se postupuje jen podle návodu. To co mě na tom zajímá jsou stovky proměnných co se dají změnit ve firmware APM, co pak dost výrazně mění jak se model bude pohybovat. Joa jinak to APM umí řídit i auta..takže nějaký šikula co by ho to mohlo zajímat si za 2500 koupí set elektroniky a přidá to do svého autorobota a ejhle ono to najednou umí fungovat úplně samo...
jsem tak trochu "hračička". nebaví mě až tak moc bastlit něco sám..ale zase využívám sofistikované věci co vymyslel někdo jiný...rybáři odsud možná stačí obyčejný policajt, já mám sofistikovaný, počítačem řízený elektronický signalizátor záberu....prostě než honit po obloze letadlo a řídit ho sám (to mě za srdce nechytlo) tak raději naprogramuji let copteře a vypustím ji na nebe ať ji řídí autopilot. a jen budu v kameře koukat kudy letí...
Naposledy upravil(a) JuraS. dne 11 srp 2015, 11:37, celkem upraveno 1 x.
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od JuraS. »

Dex píše:Asimov v Nadaci nějak opravdu věděl, kam to směřuje...
nečetl jsem, ne všechno je pro mě tak čtivé...mě se spíš líbí "je těžké být bohem", "piknik u cesty"....
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od jrt »

Stavím jednu autonomní ... bude mít telemetrii 3DR...
Co balancující robot, už máš vyříznuté díry do překližky? Co napájení z energie vakua, už jsi sehnal správný drát? :lol: :lol: :lol:
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od JuraS. »

jrt píše:
Stavím jednu autonomní ... bude mít telemetrii 3DR...
Co balancující robot, už máš vyříznuté díry do překližky? Co napájení z energie vakua, už jsi sehnal správný drát? :lol: :lol: :lol:
Psal jsem že v tomhle vedru se vracím k hydroponii, už mě štve to dolívání vody v tom odparu...a pak kila rajčat se už začínají zajídat....díry do překližky vyříznu sám...na tu spirálu jsem se ptal, to neznamená že budu cíleně hledat drát když ho nemám...spíš bych očekával, že někdo komu se ten drát válí doma to vyzkouší a napíše jestli videa z číny jsou fejk a nebo ne. Než tvrdit rovnou že to nejde. Ta coptera je skládanka kde nemusím dávat vlastní invenci. ale zato je to hračka k blbnutí..to když sestavím robota tak ten na blbnutí nebude...jinak coptera byl momentální nápad, když manželku naštvalo že mi pucuje prach na křídlech "ty lapače prachu" tak jsem začal uvažovat, že když to všechno prodám (což se už stalo během víkendu) tak co to nahradí ? přece nebudu mít doma základ modelařiny, nabíječe, aku, vysílače, přijímače, programátory a nic k tomu....
takže řeším hydroponii, právě mám na poště další díly, asi to budou průtokoměry..o víkendu jsem se v hoernbachu snažil pořídit rozvody vody...hadice na plyn jsou na H, rozvody trubky se jen svářejí a rozvody zahradní prodávají po balících...musím někam jinam pro trubky na vodu co se dají lepit...ať si to můžu udělat sám..
robot je připravený, musím vyřešit čím bude napájený, budu muset pořídit další aku pro něj. a kola a uchycení pro ně na hřídel...vše ostatní je už připraveno....a vyřešit jak z 3 článku napájet robota a všechno na něm tak aby zároveň byl sledován stav aku. Mám malá plošák co umí sledovat 1 článek lipo. Ještě jsem neřešil jestli někdo nevzal 3 plošáky a nenapojil to na servisní konektor a nečetl tak celkový stav aku. nerad bych odpálil další aku, už se mi to stalo, že kleslo napětí pod životnost aku a ta byla na vyhození...no a to při těch cenách v česku není zrovna příjemné...
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od jrt »

Řeknu ti Juro, že ještě nikdy jsem o tak velikých potížích ani neslyšel, natož abych je zažil. Přijmi alespoň tímto způsobem vyjádření mého nejhlubšího obdivu, že se dokážeš se životem takhle statečně prát!
jrt
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od JuraS. »

Nerozumím tomu "potíže". žádné potíže nejsou. nestavím nějakého 3 nebo 4 kolového robota co se jen motá po bytě. Takové hračky mě nebavily ani jako kluka. Chi udělat mbalancujícího robota co bude řízený arduinem pro pohyb a raspberry bude sloužit jako mozek pro chápání prostoru, rozeznávání předmětů. To není aspoň pro mě na to si sednou ke stolu a hned to sestavit. Původní konstrukci jsem předělal, nelíbilo se mi že měla tendenci se křivit. Tak to udělám bytelnější. Navrhl jsem si průchody pro kabeláž. Hledal jsem někoho co by měl doma 2D frézu pro kterého by to neměl být problém. Bohužel v Praze nikdo se neozval. Poštou to do Ostravy posílat nebudu. Tak si to vyfrézuji rukou, vezmu ohebnou hřídel k dremlíku a s frézou to půjde. Nemám dílnu tak na chodbě zase přibude nějaký díra v linu. Zatím kostru nelepím to kvůli prvnímu "patru" kdy musím vyřešit velikost aku.
Proč já to vůbec vysvětluju? Obhajuju se? To bych měl manželce do čeho cpu peníze a ne tobě. Jestli mi ty věříš a nebo ne je mi u zadku. Tak nějak.
Potíže ? Co pak ty víš o mých potížích?
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: HC SR-04 jinak

Příspěvek od Pirx »

Juro, zde je nejlevnější a nejlepší "2D fréza". Na překližku a jiné dřevěnosti používám s velkým úspěchem dodnes. ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lup%C3%A9nkov%C3%A1_pila

No a použití sonaru (akustického) na koptéře je obtížné kvůli aerodynamickým rázům od vrtulí a vibracím. Tedy, ne že by to nefungovalo, ale není to úplně triviální.
Co se týká tebou opovrhovaného tříkolového robota motajícího se po bytě, zkus si jej přes zimu postavit. Než mi to začalo celé spolehlivě fungovat, dost jsem se naučil. Navíc naučené postupy můžeš pak vesele zůročit při stavbě toho balancujícího stroje. Podle toho, co píšeš v množství tvých příspěvků, se ti taková tříkolka válí v podobě komponentů po bytě. Náklady tudíž nula a můžeš to pak zase rozebrat.

BTW, co přesně je optický sonar? A taky mě zajímá, jak se měří výška magnetometrem - to mi nějak uniklo.
Soldering fumes make you stronger!
Odpovědět