Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od Dex »

Mohl by mi tu někdo s praktickými zkušenostmi s Lego Mindstorms EV3 odpovědět na pár otázek? :)

Jen to jen pro "děti" nebo se s tím dá dělat něco menšího/rozumného a díky tomu, že je tam spousta věcí už nějak vyřešena to ušetří nějaký čas?

Zkoušel jste někdo ev3dev popřípadě existuje ještě něco vhodnějšího?

Dají se k té kostce nějak rozumně snadno připojit vlastní senzory na i2c, motory atp.? V principu by to mělo jít, ty podivné konektory/kablíky jsou k dostání v ČLR, ale nějak mi nepřijde, že by to někdo moc řešil ;)

Díky za info!
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od DavidO »

Já bych do toho nešel, odradila by mě ta omezení, jakkoli EV3 jede na linuxu, takže prostředí docela snesitelné. Ale to okolo. K tomu kostka má jen 4+4 porty a všechno bych tudíž musel dělat přes extendery. A nakonec i ty konektory co vypadají jako telef. ale packu maj šejdrem a rozhodně je nemají v každé drogerii.
Snad leda že se na to dají nacvakat lego kostičky. Ale to by řešila 3D vytištěná krabička na {RPi, Micro:bit, Picaxe, BeagleBone, Arduino ...}, Thingiverse toho je plný.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od Dex »

To co píšeš vnímám, ale zároveň mne to trochu láká. Za plnou cenu bych to nekupoval, ale - hypoteticky - kdybych se dostal k té EDU verzi za cca polovinu ceny, tak mne to prostě láká o tom minimálně přemýšlet... ;)

Na Ali jsou právě ty podivné konektory s pacičkou na boku, stejně jako hotové kablíky. Toho bych se nebál.

4 porty na motory stačí, pro čidla je to opravdu málo. Na extendery jsem koukal, to nevypadá záludně.

Říkám si, že složit nějaký nápad z Lega by mělo být mnohem jednodušší respektive rychlejší, ale je to jen doměnka...
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od jrt »

Já bych se nejdřív rozhlédl, zda existuje nějaký větší projekt, v němž je Lego kostka použita. Nesledoval jsem to sice podrobně, ale častěji je to tak, že rozsáhlejší projekty z Lega jsou řízeny buď mnoha propojenými kostkami, nebo výkonnějším mikropočítačem, na který jsou připojeny Lego senzory. A někdy ani ty ne.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od Dex »

A to já se rozhlížel a je fakt, že to není žádná sláva. Ovšem tak nějak jsem doufal, že sem chodí někdo, kdo to třeba zkoušel a tak už přišel na to zda-li "tudy ano" nebo "tudy ne" :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od DavidO »

EV3 má v sobě ARM s 16MB Flash a 64MB RAM (ale jen na 300MHz), tak si řekni, jestli fakt potřebuješ Lego kompatibilitu anebo jestli to chceš využít samotný i za cenu těch omezení s periferiema. Třeba RPi je rychlejší a dáš do toho jak chceš velkou SD kartu, ale má míň RAM, ale zas má grafiku a můžeš k tomu rovnou připojit klávesnici+myš a má Ethernet a wifi. A tak podobně.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Lego Mindstorms - jen pro "děti"?

Příspěvek od Dex »

Po prozkoumání spousty stránek po netu jsem to nakonec zavrhnul. Kdyby mi bylo tak řekněme 12 let, tak by to byla BOMBA :lol:

Naneštěstí už je moje "kung-fu" mnohem vymakanější :D a strašně by mne to omezovalo.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět