OpenCV 3 pro Python 3

Odpovědět
viki
Příspěvky: 42
Registrován: 14 pro 2013, 22:23

OpenCV 3 pro Python 3

Příspěvek od viki »

Dobrý den,

zkoušel jsem nainstalovat OpenCV 3 pro Python 3.2 na Raspberry pi 2. Našel jsem tenhle návod:

http://www.linuxcircle.com/201.....erry-pi-2/

Bohužel jsem skončil chybou ( No such file or directory ) u samotné instalace OpenCV u příkazu:

Kód: Vybrat vše

cd /path/to/opencv-3.0.0-rc1
Balíček s OpenCV jsem stáhl dle návodu.

Nebo zná někdo jiný způsob jak v Pythonu 3 používat USB webovou kameru?
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: OpenCV 3 pro Python 3

Příspěvek od JuraS. »

Já pro RPiB+ postupoval podle jiného návodu a nainstaloval jsem opencv 2.x nepamatuji si. psali tam že to má nějakou chybu která něco nedělá. verze python3 a opencv 3...možná jen pro rpi, na počítačích to asi funguje správně..nevím. pro mě je vzor robot kteý byl zprovozněná na přelomu 2013/2014 na první verzi RPi a je to nejlepší robot kterého jsem viděl. Nemám tedy důvod se hnát po nejnovějších variantách software pokud není plně kompatibilní.
uhnila_malina
Příspěvky: 18
Registrován: 02 kvě 2014, 08:42

Re: OpenCV 3 pro Python 3

Příspěvek od uhnila_malina »

Bohužel se nemůžu dostat na zmíněný odkaz jelikož je nějakým způsobem zkrácený a přenáší se to i do adresy když se snažím stránku načíst.
Každopádně předpokládám že problém bude v tom že místo "/path/to/opencv-3.0.0-rc1" musíš uvést cestu ke složce kam si rozbalil nějaký stažený archív. Pravděpodobně něco jako "/home/pi/opencv-3.0.0-rc1" ale těžko říct co přesně jsi udělal dokud se nedostanu na ten návod kdyžtak zkus opravit ten link.
Odpovědět