Sinclair je zpět

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Sinclair je zpět

Příspěvek od Dex »

Tohle je téma klidně na celé odpoledne a stejně to bude jen úvod :D.

Já třeba (jeden příklad za všechny) používám RPi jako sběrač dat z meteostanice. To se vezme RPi na které se hodí Raspbian (dnes tomu tuším říkají Raspberry OS; je to trochu upravený Debian). Na to se pomocí dvou příkazů nainstaluje WeeWX. Součástí jeho instalace je i konfigurační nástroj v textovém režimu. Zeptá se to na pár věcí a hotovo. Pochopitelně se pak pomocí editace konfiguračních souborů dá vše doladit jak člověk chce, dokumentace je přehledná. Je jasné, že je nutné používat meteostanici, kterou WeeWX podporuje, ale těch je mnoho.

Já osobně používám prakticky jen Raspbian/Raspberry OS a to "bez okýnek" ;). Návodů jak na to je plný internet, případně s nějakou nejasností poradíme tady. A co se na tom člověk naučí, bude použitelné i na Debianu či Ubuntu.

U některých projektů je méně pracné použít připravený image na kartu. Obvykle je to stejně jen Raspbian, ale doplněný o ten konkrétní projekt. Takhle mám třeba rozchozený OpenWebRX. V podstatě to stačilo jen připojit k síti (Raspbian na to má v textovém režimu "klikátko") a vybrat rádio (odkomentováním správných řádek v konfiguraci dle dokumentace).

S RPi jako úložištěm neporadím. Já jsem línej tvor a na tohle (i jiné věci) mám Synology (a na síťové věci MikroTik ;)). Po čem ale pokukuji je HiFiBerry což je, stručně řečeno, šikovný přehrávač postavený na RPi.

Pochopitelně by nebyl až takový problém napsat třeba na RoboDoupě článek na téma "První kroky s Raspberry Pi (a bez okýnek)", ale je toho plný internet, takže je hodně diskutabilní, zda by to mělo smysl. Pokud se tu ozve alespoň deset opravdu potřebných, čas si na to najdu ;).
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Sinclair je zpět

Příspěvek od jrt »

jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Sinclair je zpět

Příspěvek od Dex »

A teď se koukněte na tohle https://www.clockworkpi.com/devterm - pamatujete na Epson Geneva? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět