Znaky na display SIC1602

Odpovědět
vojz

Znaky na display SIC1602

Příspěvek od vojz »

Zdravím všechny!
Vím, že to bude asi velká blbost ale nemůžu stále dostat na display SIC1602AYPLEB20 znaky. Konkrétně mi jde o zobrazení °C. Tento znak by měl mít kód 178 podle uvedené tabulky ale na display se mi zobrazují pořád něco jiného. Mohl by mi někdo ukázat řádek kódu, který by měl tento znak vypsat na display?

Informace k tomuto display jsou zde: http://www.snailshop.cz/index.php?contr ... tachment=2

Děkuji za pomoc!
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Znaky na display SIC1602

Příspěvek od micer »

Vypiš sem kód, který ti nefunguje, pak je možné se na to podívat.

Mám jeden tip. Tenhle displej má vlastní mikrokontrolér a ne zrovna nekonečně rychlý, kromě toho dává do bufferu jen hodně omezený počet vstupních bytů. Takže když mu zadáš něco, co trvá delší dobu (třeba inicializaci nebo vymazání displeje), tak je potřeba před dalším povelem POČKAT. Jinak to může dělat prakticky cokoli, protože mu utečou některé byty nebo dokonce části bytů ze vstupu.

- po zapnutí PICAXE i displeje počkat, aby se probral
- inicializovat displej
- počkat na dodělání inicializace
- poslat byty, co se mají vypsat

analogicky počkat po každém mazání displeje a radši mu neposílat rychle cyklicky data, ale pokud jde jen o výpis na pozici kurzoru, tak rychlost 9600 Bd stíhá. Problém je tam, kde displej dělá víc, než jen výpis znaku.
Odpovědět