Spolupráce 2 procesorů

Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Dex »

Prý složitý systém :lol: Tohle by se dalo nacpat i do jednoho PICAXE a určitě do jednoho Arduina.

Dobře, tak pokud to mají být nutně dva PICAXE, tak ten displej a tlačítka bude řešit jedna 20X2, která bude slave na I2C, paměti má myslím dost. RTC je myslím jasné, mno a řídit to bude další PICAXE jako master.

Mám vyzkoušené dvě 20X2 zároveň jako slave kde masterem je Raspberry Pi - je to dostatečně praktická zkušenost? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Luděk »

Dexi, zkusím to... to bude pro mne výzva :-)
Ale jinak z Picaxema dělám šílené systémy a jde to - i bez "chytrých " připomínek diskutujících.
Vypadá jako hračka, ale je ok, pokud nechceme rychlost.
Ale přiznám se, Arduino se mi líbí, zvládl by to levým zadním pinem, začínám, ale na velký systém
jsem příliš velký zelenáč. Tak se vrhnu na Slave.
díky.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Dex »

Jak psal jrt, tak PICAXE byl vymyšlen za nějakým účelem a ten zvládá skvěle. Univerzální ale není, to ale není prakticky nic ;)

Najdi si k tomu u té 20X2 jak při změně obsahu RAM po I2C vyvolat přerušení a zareagovat jen na tu změnu. Zrovna tohle jsem nečekal, že by PICAXE podporoval, ale podporuje :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Luděk »

Tak pánové, Dexi a Jrt...
díky, už to šlape.... 20X2 maká jak o život. Je v režimu Slave a pracuje s daty R/W.
Jiný procesor je Master a krásně mu data čte i zapíše - hi2cin, i2cout a zase se uklidní a může spát.
Když 20X2 potřebuje na periferie - RTC, EEPROM, I/O expander atd, tak se přepne na Master,
provede co má a vrátí se do Slave. Jak málo stačí ke štěstí staršího bastlíře.
Díky
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Dex »

Takže se ti daří přepínat u 20X2 mezi režimem slave, master a zase nazpátek? To by byla zajímavá informace a pro mne další nečekané pozitivní překvapení u PICAXE ;) Dej případně vědět jestli se to bude chovat dlouhodobě způsobně ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Luděk
Příspěvky: 82
Registrován: 22 úno 2016, 08:47

Re: Spolupráce 2 procesorů

Příspěvek od Luděk »

Dexi, šlape to OK, už 4 dny bez poruchy.
Ono je to vlastně jedno, jestli přepínám Master/Slave, anebo 4 periferie, které mají jinou adresu.
Vždy musím dát celý příkaz : hi2csetup i2cmaster,adresa, i2cslow, i2cbyte
a někdy je tam slow a jindy fast, byte či word...
Tak díky a bastlení zdar.
Odpovědět