EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od Jirka »

Tak podobně jsem uvažoval i já. Jen kousek vedle. Budu zapisovat na prvních např. 10 adres (potřebuji např. jen 9Byte = můj blok dat). Hned přečtu a porovnám. Pokud nesouhlasí zopakuji zápis, zkontroluji, pokud nesouhlasí je jasné, že ty už to mají za sebou. Takže zapsat na dalších+10. A poznamenám do nejvyššího Bytu paměti adresu (takže se změní jednou za životnost těch odprásklých). Od této adresy budou platná data.
Ale je fakt, že to je jen snad zajímavá úvaha a asi málokdy k využití. Lepší místo 24C256 nasadit FM24C256.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od pgerla »

pro jeden Byte se vyplatí vykuchat někde ferity ...
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od fulda »

pgerla píše: 22 srp 2017, 15:50 pro jeden Byte se vyplatí vykuchat někde ferity ...
Kolik p5epis; je povoleno pro:
Obrázek
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od Jirka »

U feritů nevím (ale moc asi ne). Ty paměti byly chabé (ještě jednu možná mám).
U děrné pásky je to jasné - 0. U kazety ???
Ooooooooooo chybka ne PŘEPISŮ ale zápisů. ferit málo (na dnešní dobu),děrná páska-malá kapacita ALE spolehlivě na věky (asi ani jaderný útok nesmaže),kazeta ???
Jirka
Příspěvky: 55
Registrován: 18 lis 2015, 12:06

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od Jirka »

Pro pgerla : Pro několik bit jsem uvažoval i mechanickou paměť( přepínač s motorem). Samá pozitiva.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od DavidO »

Jirka píše: 22 srp 2017, 17:22 U děrné pásky je to jasné - 0.
Ne-e. Dá se připisovat (způsobem jak psal Fulda) a když se použije lepící páska, tak i přepisovat. V podstatě libovolněkrát :lol:
punchtaperepair2.jpg
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od fulda »

DavidO píše: 22 srp 2017, 21:24
Jirka píše: 22 srp 2017, 17:22 U děrné pásky je to jasné - 0.
Ne-e. Dá se připisovat (způsobem jak psal Fulda) a když se použije lepící páska, tak i přepisovat. V podstatě libovolněkrát :lol:
Libovolněkrát právě ne. po nějaké dost krátké době se nevejde do čtečky. Lepicí páska tomu přidává dost tloušťku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od DavidO »

fulda píše: 22 srp 2017, 21:39 Libovolněkrát právě ne. po nějaké dost krátké době se nevejde do čtečky. Lepicí páska tomu přidává dost tloušťku.
Stačí když projdou dvě vrstvy, když je potřeba další oprava, druhá vrstva se sundá a nalepí nová (první zůstane nalepená na papírové pásce, nestrhává se, pač to nejde, ale lepenka z lepenky jde). Je to ale poněkud prasárna.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: EEPROM - jaký je počet zápisů ?

Příspěvek od Dex »

a kdyby se na "Ali" podařilo sehnat nekonečně dlouhou pásku, tak ... však víte ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět