Arduino Pro Mini

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1368
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Arduino Pro Mini

Příspěvek od fulda »

Ahoj,

taková teoretická (spíš řečnická) otázka, která mne napadla při pohledu na Arduino Pro Mini. Zajímají mne piny A4 - A7. Řekněme, že ho chci použít v nepájivém poli. Jak by asi mělo vypadat připojení? Dovedu si představit, že připájím dutinky shora a vytáhnu ven drátky. Ale třeba zná někdo lepší řešení? Pokud někdo nějaké má, podělíte se prosím?

Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 263
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Pro Mini

Příspěvek od gilhad »

Ja pripajel nozicky nahoru a pouzil dratky s dutinkou na teto strane - ono se tam da pak pripadne pripajent nejaka rozsirujici deska na ty kolicky
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Arduino Pro Mini

Příspěvek od daton »

CHtěl bych se zeptat jestli nevíte zda čip na tomto mini je stejný jako na nanu? Pokud ano jak ho programujete, máte k tomu externí převodník FTDI?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1368
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Arduino Pro Mini

Příspěvek od fulda »

Ano, já tedy předcházím problémům s padělanými FTDI čipy tak, že kupuju značkovou čínu, ale podstata je stejná.
Prvně se koupí nějakej SETÍK a převodník se pak používá pro všechny.
... nebo se dokoupí samotnej PŘEVODNÍK.

Jo a čip je stejnej, je to jen zmenšené o ten převodník.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
rob.brno
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2016, 18:19

Re: Arduino Pro Mini

Příspěvek od rob.brno »

daton píše:CHtěl bych se zeptat jestli nevíte zda čip na tomto mini je stejný jako na nanu? Pokud ano jak ho programujete, máte k tomu externí převodník FTDI?
Jo, na obouch je Atmega 328P. Já mám koupený ISP programátor a redukci z 10pin na 6pin komplet za 80kč. V tom ISP prog. tuším sedí FTDI.
Odpovědět