Arduino UNO - nelze nahrát program

fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Mám nainstalované programovací prostředí ARDUINO 1.6.3 a nejde mě přenos nového programu do ARDUINO UNO.
Na desce svítí trvale zelená a bliká bílá. Po stisku "ověřit" to zobrazí kolik zabere místa a nic červeně. Po stisku nahrát ,
napíše že "nahrává" a skoro na konci nahrávání
napíše: Problém s přenosem dat na vývojovou desku.
avrdude: stk500-recv(): programmer is not responding------------------.
Je nastaven port :" Komunikační port COM1" .Jiný se nezobrazí.

1) Mohu dát možnost u tohoto portu COM1 " Aktualizovat software ovladače" Nerozhází se něco jiného v PC ?
2) V dalším kroku se má vybrat soubor ovladače "ArduinoUNO.inf" a v PC je jen "Arduino.inf" .
Pomůže mě někdo, prosím.
Naposledy upravil(a) fin dne 17 úno 2016, 09:47, celkem upraveno 1 x.
hubacekp
Příspěvky: 259
Registrován: 24 úno 2013, 13:40

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od hubacekp »

Ahoj, nemáš nainstalovaný ovladač pro arduino. COM1 není nikdy arduina. čekej tak 4 a výš.
Podívej se v PC do správce HW a uvidíš tam neznámý HW.
Drivery arduina jsou tady: ...\arduino-1.6.7\drivers
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Ahoj, děkuji za pomoc. Mám nedávno nový PC, který ve firmě sestavili ze součástí. Ale mám obavy, jestli
je vše jak má být. Nezobrazuje to jiný než Komunikační port COM1. PICAXE na PC také nešel s
převodníkem na USB. Na základní desce ale byl normální COM, technik dal příslušný konektor a propojil s
základní deskou a vše chodí jak má bez převodníku, ale jako port se zobrazí stále pouze
"Komunikační port COM1". Dojdu proto za tím technikem co to dělal, jestli není chyba v PC.
Ozvu se - zatím děkuji za trpělivost.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od jrt »

Můžu tě uklidnit, všechno je v pořádku, jen ti v počítači chybí malý prográmek, který umožní, aby tvůj počítač s Arduinem správně komunikoval. Ten si můžeš nainstalovat sám a nemusíš s tím zlobit technika.
jrt
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Už to chodí!!! "Já su tak štastné" asi jako ten náš plavec když přeplaval kanál .... Nic jsem neinstaloval jen jsem došel za tím technikem . Ten mě přesvědčil, že se mě musí V Části Správce objevit "neznámé zařízení" . To se mě doma neobjevilo, ale když jsem kliknul na porty tak tam nový port byl Arduino UNO COM4 . Než jsem šel za tím technikem, dělal jsem to stejně aspoň 10x a jen COM1. Mám ten prográmek od "jri" instalovat i když už to chodí?
Blikání jsem hned upravil a nahrál-bez problému. Musí se starý program vymazat, nebo se automaticky sám přepisuje novým? To červený tlačítko, jestli si pomatuji dobře je "RESET" a používá se při čem? Je to někde napsaný, ale jsem nedočkavý vyzkoušet si programování. Děkuji všem za pomoc.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od jrt »

Mám ten prográmek od "jri" instalovat i když už to chodí?
Ne!!!! Když něco funguje, tak to nech na pokoji! :D
Musí se starý program vymazat, nebo se automaticky sám přepisuje novým?
Vyzkoušel sis to už sám. Nemusí, přepisuje se novým.
To červený tlačítko, jestli si pomatuji dobře je "RESET" a používá se při čem? Je to někde napsaný, ale jsem nedočkavý vyzkoušet si programování.
Stáhni si "Průvodce světem Arduina", bez čtení se neobejdeš a místo zábavy budeš stále znovu objevovat "kolo".
jrt
fin
Příspěvky: 37
Registrován: 19 dub 2013, 15:24

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od fin »

Ahoj, děkuji za možnost účastnit se v sobotu přednášek na akci "Malostranské
Robodoupě". Informace tam získané, jistě zmenší počet chyb kterých se dopuštím.

"Průvodce světem Arduina" je vynikající kniha .Bez ní bych se těžko chytal.
Programy do 3 lekce RC modeláře jsem si vyzkoušel bez potíží. Až na
program, kde se používá displej Nokia 5110. V adresáři "libraries" ani jinde
knihovna <Nokia5110.h> není, dá se tam odněkud stáhnout?
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

fin píše:Ahoj, děkuji za možnost účastnit se v sobotu přednášek na akci "Malostranské
Robodoupě". Informace tam získané, jistě zmenší počet chyb kterých se dopuštím.
Pochvala jak z letáku :D
Díky, jsme rádi, že to k něčemu bylo.
fin píše: "Průvodce světem Arduina" je vynikající kniha .Bez ní bych se těžko chytal.
Programy do 3 lekce RC modeláře jsem si vyzkoušel bez potíží. Až na
program, kde se používá displej Nokia 5110. V adresáři "libraries" ani jinde
knihovna <Nokia5110.h> není, dá se tam odněkud stáhnout?
Ano, to souhlasí, to není standardní knihovna instalovaná přímo s Arduino IDE. Google jistě pomůže, je toho po světě hafo. Třeba v Arduino Playground zde, nebo jinde zde, anebo hledej knihovnu pro PCD8544, to je řadič, který ten displej používá, třeba na Instructables zde nebo Githubu zde a zde.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od pgerla »

Do učebnic pro začátečníky by se vůbec neměly dávat příklady s nestandardní knihovnou. A i do učebnic pro pokročilé patří odkaz a upozornění kde knihovnu stáhnout.

Správná učebnice naučí jak display či RTC, nebo ADC, EEPROM na i2c ovládat i bez knihovny.
Smyslem učebnic je žáka učit, ne z něj dělat cvičenou opici, která používá knihovny co napsali mistři.

Když žák pochopí základy je schopen napsat knihovnu.
Žák který cizí knihovnu jen používá nikdy nepředčí mistra.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino UNO - nelze nahrát program

Příspěvek od DavidO »

Nejsem autor ani zmíněné publikace, ani lekcí, které jsou asi dokonce odjinud.

S tím smyslem učebnic, to jako že když někdo používá knihovny, že je cvičená opice? Že žáci nemají používat knihovny a mají se je naučit sami psát? To je kravina a v případě Arduina obzvláště. Arduino je od počátku určeno pro ty, kdo nejsou z oboru a chtějí snadno použít HW pro svoje interaktivní projekty, viz What is Arduino. Takoví se nepotřebují učit, jak psát knihovny pro něco, pro co už knihovna existuje. A to s těma mistrama, to snad ani nemůžeš myslet vážně, to je fakt úlet.
Ale vlákno, kde někdo potřebuje pomoct s problémem, není správné místo na takovouhle debatu, končím.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět