Stránka 1 z 1

Kontrola kódu

Napsal: 01 kvě 2015, 19:17
od JuraS.
Našel jsem tento kód který potřebuji. Jenže nějak nefunguje. Když změním kód aby ne každou minutu ale každou čtvrtou minutu něco udělal tak se nestane nic. Mělo by to napsat "uplynula 4 minuta". ale nic. Můžete to někdo vyzkoušet ? Zkouším na arduinu mega. Je a potřebuje to RTC modul. Díky.

Re: Kontrola kódu

Napsal: 01 kvě 2015, 22:08
od AlesH
Ahoj. Nenapsal jsi, jak jsi vlastně ten kód upravil. Nemám Arduino Mega, takže to nemohu vyzkoušet, ale mohu snad naťuknout nějaké možnosti, proč by to mohlo nefungovat, nebo jak napsat kód, aby to (u Tebe) fungovalo. Zatím předpokládám, že původní ukázkový kód u Tebe funguje a každou minutu to úspěšně vypisuje. Je to tak? Pokud ano, tak záleží na tom, jak jsi ten kód upravil. Z původního ukázkového kódu (a z popisu knihovny) plyne, že definovanou událost (funkci) lze vyvolat jen buď v určitou (konkrétní) minutu, nebo každou minutu. Pokud chceš něco volat "každou čtvrtou minutu", tak zřejmě budeš muset upravit vnitřek ukázkové funkce "minuteCall" tak, že výpis udělá jen po určitém počtu minut. Musí se tedy do té funkce vložit "if", kde bude buď kontrola nějakého nově definovaného čítače (proměnné), nebo se bude kontrolovat okamžitá hodnota minuty a výpis se provede např. podle zbytku po celočíselném dělení čtyřmi. Pomůže Ti nějak tento můj popis a návrh?

Re: Kontrola kódu

Napsal: 01 kvě 2015, 22:18
od JuraS.
Dnes k ránu mě to probudilo..něco na tom bude, že ..... no vím kde je chyba..ne KAŽDOU 4 minutu ale ten kód hlídá VE 4 MINUTU
Už vím co hledám. hledám kod pro arduino s rtc které by vykonávalo příkaz podle intervalu

Re: Kontrola kódu

Napsal: 04 kvě 2015, 09:12
od JuraS.
Našel jsem to co potřebuji. Nacházet tak houby v lese když na ně vyrazím...