Porovnat kody

Odpovědět
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Porovnat kody

Příspěvek od daton »

Zdravím
mám dotaz ohledně ide. Mám pár programů ro arduino a dělal jsem je už dříve a potřeboval bych najít změny v kodu mezi těméř stejnými programy. Je tam nějaká možnost jak mezi sebou kody porovnat a zjisti případné změny v některém z řádků nebo na to máte jiný program? Dík za odpovědi
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnat kody

Příspěvek od MartinL »

Osobně používám jako souborový manažer TotalCommander a ten toto umí standardně. Určitě bude spousta programu, které tuto funkci mají. V Arduino IDE na to nástroj není (to je extrémně jednoduché IDE).
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Porovnat kody

Příspěvek od daton »

Aha no já už to porovnal v editoru online na internetu ale myslel jsem jestli tam není nějaká vychytávka tak není ok díky
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnat kody

Příspěvek od gilhad »

Já používám vimdiff (což je vlastně funkce editoru vim, který používám pořád, zejména na psaní programů a nejen pro arduino), samozřejmě taky používám diff, který je přesně k tomu určen a pokud jde o změny v jednom programu, tak používám git diff nebo git difftool protože každý program mám pochopitelně verrzovaný v gitu
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Porovnat kody

Příspěvek od Dex »

Doporučuji se minimálně podívat na Visual Studio Code.

Jinak nové Arduino IDE tj. verze 2.x už vypadá o dost lépe ale jestli tam je porovnávání z hlavy nevím a asi spíš ne.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Porovnat kody

Příspěvek od fulda »

Já mám rád funkci "compare" v editoru notepad++. Je to takovej hezky barevnej diff.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět