Arduino + BME280 sensor

Odpovědět
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Arduino + BME280 sensor

Příspěvek od aladin »

Ahoj,
nevíte, jestli se BME280 nějak kalibruje? Tady v diskusi v jiném vláknu se řeší, že má nějakou divnou hodnotu po zapnutí, mně ale mění hodnotu teploty a vlhkosti - test v pokoji a venku (zatím jsem neporovnával s jiným čidlem).
Co je ale hodně rozdílné od meteorologických dat, je tlak - ukazuje 980hPa, zatímco podle ČHMI je 1016hPa. Mám tedy použít násobící nebo přičítací koeficient?
A altitude (nadmořská výška) potřebuje také nějaké nastavení?
Díky
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino + BME280 sensor

Příspěvek od MartinL »

Když jsem si s tím hrál tak mě překvapilo, jak tlak odpovídal meteodatům (+-5hPa). Samozřejmě je nutné tlak přepočítat na hladinu moře (meterologové ho vždy přepočítávají, aby se to dalo v různých lokalitách porovnat), tj. přičíst
korekce = nadmorskaVyska / 8.3.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Arduino + BME280 sensor

Příspěvek od DavidO »

Na naší domácí meteostanici nastavujeme po výměně baterek nadmořskou výšku, a to tak, aby to odpovídalo aktuálnímu tlaku hlášenému meteorology. Ta výška je sice jiná, než skutečná, ale zato to pak ukazuje dost v souladu s pozdějšíma hlášeníma; senzor má zjevně offset. Ostatně tak to doporučujou nastavovat i tady: Nastavení tlakoměru - změna tlaku vzduchu s nadmořskou výškou.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: Arduino + BME280 sensor

Příspěvek od aladin »

takže pricteni hodnoty je nejjednodušší? pokud bude čidlo na stejném místě.
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Odpovědět