ArduinoDroid

hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Zdravim. Ma nekdo zkusenost s ArduinoDroidem? Sowtware mi nejde spustit. Obcas by se mi hodilo programobat z mobilu. Diky za rady. Hary
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od pgerla »

Zkoušel jsem a fungovalo to na tabletu Lenovo.
Na mobilu to nemusí jít ze dvou důvodů. Drtivá většina mobilů neumí OTG komunikaci a nebo máš špatný kabel.

Z Tvého dotazu nejde odhadnout nic. Ani na jaké verzi Androidu to chceš používat.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od Dex »

Mám to koupené a co si pamatuji, tak jak píše kolega, na všem s podporou OTG mi to fungovalo.

Zkusíme poradit, ale potřebujeme více informací neboť naše křišťálové koule jsou aktuálně v servisu :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Ahoj, mobil mi bezne komunikuje, kabel je spravny, vyzkouseno na mysi i klavesnici.
At je arduino pripojene nebo neni, vubec se neotevre vyvojove prostredi, monitor je cerny a tak zustane.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od Dex »

Jaký telefon a s jakou verzí Androida máš?

Můžeš vyzkoušet třeba https://play.google.com/store/apps/deta ... b_terminal což je jednoduchý sériový terminál. Používá na komunikaci stejnou knihovnu jako to vývojové prostředí, takže jde snadno ověřit, je-li problém v komunikaci nebo někde jinde. Pochopitelně je vhodné mít v Arduinu na testování nějaký jednoduchý kód co třeba něco posílá po sériáku atp. Ten bych nejdříve ověřil klasicky na PC, ať je jistota.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Dekuji, vyzkousim.
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Funguje to bez problemu.
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Je to free program nebo placeny? Zadnou cenu jsem v obchod play u aplikace nevidel. Bez vyzkouseni nic kupovat nechci, abych nedopadnul jak v nekterych recenzich - zaplatim a mam nefunkcni program. Ted jsem si znovu procital odpovedi na muj dotaz a uvedomil si, ze Dex napsal mam ji koupenou. V tom je asi ten problem.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od Dex »

Ta appka je free, dokupuje se:

* serial monitor
* works offline (no internet connection required)
* Dropbox support
* Google Drive support
* material design
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
hary
Příspěvky: 43
Registrován: 31 led 2014, 17:15

Re: ArduinoDroid

Příspěvek od hary »

Jest-li tomu dobre rozumim, mel by mi arduinodroid pro programovani arduina fungovat zdarma - pokud nepotrebuji pouzit seriovy monitor.
Mam Samsung Galaxy A7, android 10.
Odpovědět