Krystal u arduino uno a nano

butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od butan »

Fuldo, ten tvůj odkaz nefunguje. Alespoň u mně z práce...
Ale spíš bych uvítal odkaz na ali kde se to dá koupit hotové.

A pro pana Obdržálka, nenapsal jsem to přímo, ale vyplývá to z kontextu. Hledám trik jak programově přečíst 2B signaturu procesoru, to je něco jiného než kap. 26.8.10.
Možná to vypíše avrdude ve spojení s jtagIce, ten ale nemám.
Jinak ale děkuji za odpovědi.
Lubor
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od fulda »

butan píše: 05 pro 2019, 13:08 Fuldo, ten tvůj odkaz nefunguje. Alespoň u mně z práce...
Ani google?
butan píše: 05 pro 2019, 13:08 Ale spíš bych uvítal odkaz na ali kde se to dá koupit hotové.
To nemohu sloužit, já si ho prostě postavil. Dělám takové věci často.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
JiT
Příspěvky: 48
Registrován: 29 bře 2016, 08:52
Bydliště: Kladno (to u Prahy)

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od JiT »

Taky jsem byl zvědavej a tak mi nejde. Ze dvou různejch míst.
Nemáš nějakou lokální staženou kopii, prosím?

EDIT: OK, psali jsme zároveň.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od fulda »

doplnil jsem do i odkaz na elektroda.pl, třeba bude fungovat tam.

Všimnul jsem si, že hodně lidí prodává desky, pozor na ty aktivisty, kteří na desku rovnou osadili max232 nebo jinej převodník.
Normálně má žebřík jiné chování s připojeným portem a jiné bez něj. Zhruba jako žebřík a štafle.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od butan »

butan píše: 04 pro 2019, 16:47 Konečně dokážu vyčíst DebugWire ID.
Pokud někdo máte podezřelý nový procesor, na robodoupěti to můžeme zkusit identifikovat.
Lubor
Tak jsem si pěkně naběhl. Ten procesor co jsem vyšetřoval, podle všeho vůbec nebyl atmel, ale přeznačený čínský
LGT8F328P.

Zajímavé že se tady na fóru o klonech nihdo nezmínil, nebo se pletu?
Lubor
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od DavidO »

Zajímavé!
O něm jsem ještě neslyšel, když už fake 328P, tak spíš 168P než něco úplně jiného :-)
Tady je nějaké narychlo vygůglené (ale zajímavé) info: https://www.cnx-software.com/2018/04/04 ... p-arduino/
a podle toho jsi dostal oproti origo AVR něco navic :-) (DAC, PWM dead zone control, push – pull PWM, Computing Accelerator (DSC), 32MHz místo 16 a přesnější referenci - no ale k čemu ti to je, když zrovna ve tvém případě se chová jinak, než AVR, že...)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od butan »

Tak si ho ještě objednám https://www.aliexpress.com/item/4000375221738.html nepřeznačený. Pro dolnění sbírky.
Zvláštní že tam na serial používají HT42B534, a né čínskou 340. Že by kvůli úspoře krystalu?
Lubor
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od fulda »

Dnes mi dorazila dvě jako arduina s LGT8F328P.
SSOP20 https://www.aliexpress.com/item/4000375247309.html
LQFP32 https://www.aliexpress.com/item/4000375221738.html

Na té SSOP20 verzi je zajímavé, že není pinově kompatibilní s arduinem. Má prostě méně pinů. Mno bude to zajímavé.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od daton »

Jen poznámka k arduinu s čipem LGT8F328P. Obejdnal jsem si ho po zveřejnění předchozích příspěvků v tomto vlákně a nějak na něj zapoměl. Ted jsem ho vyndal ze šuplíku a vyzkoušel do něj naprogramovat testování vstupů s výsledky na seriovém monitoru. V setupu jsem zadal rychlost 9600 což je u ostatních kousků standard. No první verze testu se nahrála bez problémů, ale na monitoru to házelo čtverečky. Jen tak pro pokus jsem zkoušel hýbat s rychlostí i když byla pevně zadaná a nakonec se mi podařilo přijít na rychlost 2400, při které se zobrazovaly výsledky. Problém nastal s nahráním dalšího projektu. Nešlo to nahrát, stále tam byla chyba. Až po pokusu jako u picaxe držet reset do poslední chvilky a v ten správný okamžik pustit a projekt se nahrál. Mohl by se sem někdo podělit o vaše zkušenosti případně jak jste řešily nahrávání projektů bez nutnosti laborovat s reset tlačítkem? Nemá to něco společného s rychlostí odesílání projektů? Jak to opravit či změnit?
Dík
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Krystal u arduino uno a nano

Příspěvek od fulda »

Jenom tak mimochodem mne napadlo - nemáš nastavenou rychlost procesoru dejme tomu na 16MHz při překladu a 4MHz na procesoru?
Koukal jsi na ty knihovny na které jsem odkazoval? frekvenci je možné měnit za chodu.
Jakou rychlostí ti bliká ledka u blikavého příkladu? je to 1 sec?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět