Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Odpovědět
Kubajsc

Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Kubajsc »

Dobrý den.
Dnes jsem začal s arduinem. Vyzkoušel jsem si měření vzdálenosti pomocí ultrazvuku, přičemž my do serial monitoru vyjížděly každou sekundu výsledky v cm. Nyní bych rád vyzkoušel, aby to odesílalo na můj android mobil. Stáhl jsem z google play Bluetooth terminal pro arduino. Pomohli by jste mi s kódem? Nebo alespoň nějaký odkaz. Vůbec nenacházím.

Děkuji a hezký den všem! :)
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Dex »

S jakým kódem? :) Prostě připoj ten BT modul na sériák Arduina, spáruj s telefonem a hotovo. Pochopitelně si dej pozor na nastavení rychlosti ale jinak tam žádná záludnost není.

Já mám vyzkoušenou např. tuto https://play.google.com/store/apps/deta ... term&hl=cs aplikaci.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Kubajsc

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Kubajsc »

To je to tak jednoduché? :D Dobře vyzkouším.


Aktualizace

Nelze komunikovat s HC-06, Failed to connecting to device... Atd. Modul červeně poblikává pak přestane.
V arduinu mám kód na měření pomocí HC-SR04. To bude určitě blbě, přece v kódu musím mít něco týkající se toho bluetooth ne? Upozorňuji, že se absolutně nevyznám. Je mi 16 a dnes je to můj první den s arduinem. Už jsem rozblikal ledku a měřil vzdálenost. :D
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Dex »

Musíš začít tím modulem. S Arduinem to vůbec nesouvisí.

Zkoušel jsi google? Vsadím se, že tam najdeš dobře popsaný postup jak ten modul zprovoznit ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Kubajsc

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Kubajsc »

Tak jsem projížděl internet. Vše samozřejmě v angličtině. Zas tak mi to nevadí, ale všude co sem viděl párujou ten modul s PC a tím ho testují. Návod na android jsem nějak nenašel. Pak jsem dával do Arduina kód, kde mi bluetooth modul odeslal Goodnight moon! To fungovalo. Při napájení modul stále bliká červeně. V mobilu je dohledatelný jako HC-06, ale to je všechno. Nepřipojím se k němu. Zapojeno mám takhle: TX na RX0, RX na TX0, GND a 5V. Já sem asi antitalent :D To samé s LCD Keypad shieldem. Svítí... To ano, ale aby sem do něj nacpal nějaký text, to už ne. Zkoušel jsem snad 5 různých kódů. :cry:

Budu vděčný za jakoukoliv radu.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od AlesH »

U Arduina a podobných věcí obecně nestačí mít jen dobrý kód, ale musí být také vše správně zapojeno a ošetřeno. Zapojení bluetooth modulu JY-MCU vypadá dobře, ale v kódu pak asi musí být použity příkazy Serial.write() (a ne Serial1.write()). Je také třeba nastavit správnou přenosovou rychlost, tedy něco jako Serial.begin(9600) [to je snad implicitní rychlost JY-MCU]. Jak fungoval ten kód pro "Goodnight moon"? Přeneslo se to do mobilu? Jakou přenosovou rychlostí? Nebylo třeba nic párovat? Bylo v kódu Serial.write() nebo Serial1.write()? Nebo Serial.print()?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Arduino Mega 2560 + HC-SR04 + JY-MCU

Příspěvek od Dex »

Tak ten modul klidně spáruj s PC. Jakmile budeš vědět jak na to, tak na Androidu to bude fungovat stejně.

Jak jsem říkal tak v "kódu" zakopaný pes nebude. Pokud ti to po kabelu fungovalo, tak kabel odpoj a připoj bluetooth.

Nezapomeň, že při párování bude potřeba bezpečnostní kód. Někdy to bývá 1234 ale raději se podívej po internetu jak to ten modul přesně má. Výchozí rychlost bude skoro jistě 9600. Po spárování ta červená ledka přestane blikat a začne svítit. Tak to mají alespoň moduly co mám já.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět