"Arduino" s procesorem LGT8F328P

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od fulda »

butan píše: 11 srp 2021, 19:07 Všiml jsem si že jak v baterkách k nářadí z Lídlu (parkside) tak i v nabíječce je použit obvod LGT8P22A. Odhaduji že je to procesor, a nejspíš od stejné firmy jako zde diskutovaný klon atmelu. Možná tím výrobcem je https://www.blackbox.com/
ale dokumentaci stáhnout nedokážu :-(
Lubor
Já bych nebyl takový optimista. Tedy procesor to asi bude. Ale podle toho "P" se bude jednat o OTP verzi, která vychází z PIC16F628, nebo spíš PIC12C509, nebo podobných. Podívej se na poslední blok TADY.
Ta verze P22 bude s nějakým konkrétním programem, který bude hlídat nadměrné proudy, nebo tak něco.
Oproti běžnému PICu je tam dost věcí modifikovaných a hlavně jsou tam jiné periferie.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od butan »

No to by ovšem znamenalo že nabíječka i baterka obsahují stejný program? Pak by se asi uzemněním nějaké nožičky konfiguroval pro jednu nebo druhou funkci.
Já bych nebyl takový optimista. Tedy procesor to asi bude. Ale podle toho "P" se bude jednat o OTP verzi, která vychází z PIC16F628, nebo spíš PIC12C509, nebo podobných. Podívej se na poslední blok TADY.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od fulda »

butan píše: 12 srp 2021, 15:52 No to by ovšem znamenalo že nabíječka i baterka obsahují stejný program? Pak by se asi uzemněním nějaké nožičky konfiguroval pro jednu nebo druhou funkci.
Proč si to myslíš? Co tě vede k takové představě? Ve slově OTP je poměrně slovo O = One, tedy Jednou. A kdy k tomu programování dojde je otázka. Přece když si koupím PIC12C509, tak si ho také jednou doma naprogramuji. Pak už je naprogramovanej napořád.
Je možné, že ho programuje právě ta skupina blackbox, která je prodává do lidlu. Je možné, že je programuje všechny stejně a nastavují se pomocí nějaké konfigurace na pinech, ale je stejně dobře možné, že dělají několik variant programu a do lidlu je vozí v červených a zelených škatulích, aby se to nepopletlo. Ale je také možné, že je to úplně jinak.

Mimochodem - ten obvod je celkem populární ve víceportových USB nabíječkách.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od butan »

Po pravdě řečeno picy neznám, a poslední OTP co jsem viděl byla 74188. Tohle spíš vypadá na eeprom bez okýnka?
Prohlížel jsem si ten 20V akumulátor z lídlu. Má 2 řídící nožičky. Jedna je určená jen pro nabíjení, a zdá se že pomocí ní se vestavěný LGT8P22A začne napájet, a balancuje potom jednotlivé články. Druhý pin vede jen do spotřebiče, (vrtačky) a asi zabrnuje nadměrnému vybití. Otázlou je zda to hlídá napětí jednotlivých článků. Ten akumulátor je docela levný, a přijde mi jako vhodný pro vestavění do našich hraček, tak zkusím zjistit jak s ním správně zacházet.
Lubor
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od daton »

Ahoj Butan píše
Ten akumulátor je docela levný, a přijde mi jako vhodný pro vestavění do našich hraček
a teda i mě se ty aku hodně líbí- Mám s nimi aku vrtačku se střídavým motorem a ten si při svém kroutivém momentu vezme dost velký proud a akumulátor ho zatím zvládá opravdu dobře a navíc je k tomu ta "rychlonabíječka" kterou aku zvládá taky tak že za mne dobré :-) .
K těm procesorům alespoň co jsem viděl, když je tam nějaká verze programu, tak to označují, dříve nalepeným papírkem s verzí, nebo jsem viděl i popisem fixou nebo nějakým podobnm popisovačem (myslím že to bylo automatickou popisovačkou za pogramovací linkou).
Je ale taky možné že to neoznačují, pak se vystavují nebezpečí záměny. Třeba neumím se dost dobře představit (kdyby se takováto zařízení opravovala) jak by se takový procesor objednával - s písemným dodatkem tenhle je pro nabíječku a tenhle pro baterii?? Divné co? A kdyby ve skladu zjistily že procesory mají stejné označení na pouzdru logicky by je daly do jednoho šuplíku :-) no a potom by to byla loterie.
No ale těžko říci.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od butan »

Jestli oni to neprogramují až na té desce... Nabíječka má přstupné I2c, u danyka to někdo scanoval a má adresu 38.
Třeba se to tím dá programovat.
Lubor
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: "Arduino" s procesorem LGT8F328P

Příspěvek od butan »

A zpět k LGT8F328P
destičky je nyní možno rychle koupit i na Allegru.
A změnil se čip pro sériovou linku, nově je použitý CH9340C / HT42B534-1
Já konkrétně mám ten CH9340C, musel jsem nainstalovat nový driver.
A jenom nevím zda je kopie toho holteku? Nebo se osazují 2 varianty?
Lubor
PS. a tady jsou další srvery s informacemi.https://wolles-elektronikkiste.de/en/lg ... p32-boards
Odpovědět