Dálkové ovládání experimentů

Pochlubte se svým robotem ostatním!
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od MartinL »

Pustil jsem se do vývoje technologie pro dálkové řízení experimentů (do školní laborky, když to nevypadá, že by se nám studenti v dohledné době vrátili). Zatím mám jen takový test. Arduino s několika Led, které je možné na dálku rozsvěcet, to sledujete přes webkameru.
Je to přístupné na https://test.vosrk.cz/lab/. Pokud budete mít někdo chvilku, zkuste se tlačítkem Connect připojit a velkými tlačítky rozsvěcet a zhasínat Ledky (Led1 svítí stále). Po dobu 5 minut si můžete hrát, pak budete odpojeni (pokud se neodpojíte dříve), aby se také dostalo na jiné. Pokud je v danou chvíli připojen někdo jiný, dostanete hlášku, že to máte zkusit za chvíli (vždy může být připojen jen jeden uživatel).
Jde mi o vyzkoušení co nejvíce různých připojení. Už jsem našel jednu kombinaci zařízení, sw a připojení, kdy to nefunguje. Pokud by vám to nefungovalo (typicky se to nepřipojí a neohlásí to ani žádnou chybu), tak mi dejte prosím vědět (uveďte typ zařízení PC/mobil/tablet, OS, prohlížeč, typ připojení LAN/Wifi/data).
Díky za pomoc při vývoji.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od Dex »

Trochu jsem to vyzkoušel a fungovalo mi to (poslední Win10 Pro EN a aktuální FF) jen LED1 je stále zapnutá a nepodařilo se mi ji vypnout.

Mám doma k dispozici v podstatě všechny platformy. Kdyby jsi potřeboval otestovat něco specifického, klidně napiš ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od MartinL »

Díky za test (Led1 je zapnutá trvale, viz. text).
Zatím ověřený problém je na naší školní wifi (nefunguje to na noteboocích s Win10 ani na mobilu). Ale mém notebooku s Win7 to i na školní wifi běží. Takže trochu záhada. Jinak už mám ověřeny běžné prohlížeče FF, Chrom, Opera, Edge (IE je samozřejmě nepodporován), Win7, 8, 10, Android a všude to běží.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od Dex »

Tu LED1 jsem přehlédl.

U té Wi-Fi bych musel znát všechny detaily abych se mohl zkusit zamyslet, to je spíš asi na email než do fóra ;)

Má pro tebe smysl otestovat i Apple věci?
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pirx
Příspěvky: 181
Registrován: 24 úno 2013, 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od Pirx »

Ahoj Martine,
pripojil jsem se ted, 7.1.2021, 21:55
Stranka se zobrazi, po kliknuti na connect se nacte obrazek, jdou mackat tlacitka a to je vse.
Jinak je to zcela tuhe a ukazuje to porad stejny obrazek:
VosrkLab.jpg
Windows 7 SP1
Firefox 72.0.2 (64 bitů)

Pavel.
Soldering fumes make you stronger!
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od tomasp »

Zrovna jsem to vyzkoušel, funguje bez problémů. Obstarožní Ubuntu 16.04.7 LTS s KDE, Chromium Version 84.0.4147.105 (Official Build) Built on Ubuntu , running on Ubuntu 16.04 (64-bit).
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od DavidO »

Mě to taky funguje ze všech, co jsem zkusil. Mám dvě poznámky:
1. Když předchozí uživatel nechal něco svítit, tak já po připojení vidím, že něco svítí, ale tlačítka jsou všechna vypnutá. První zmáčknutí přehodí ledky na to, jak to mám nastavené u sebe já, čili nastavování funguje, akorát to na začátku neukáže správný stav anebo po připojení neinicializuje / neresetuje zařízení do nějakého definovaného iniciálního stavu (to by podle mě bylo lepší).
2. Když mě to odpojí na timeout a já se pak znovu připojím, tak stav tlačítek u mě je takový, jaký jsem ho já opustil, ale stav ledek takový, jaký je zrovna při znovupřipojení. Takže si myslím, že chybí inicializace i na straně klienta.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od MartinL »

Díky všem za test.
David: Ano o všech poznámkách vím, v tuto chvíli testuji jen to vytvoření a spolehlivost spojení. Standardně (až to bude k použití) se bude při připojení vše nastavovat do nějakého výchozího stavu. Takhle mám rychlou informaci o tom, že si s tím někdo hrál (vidím, že svítí jiné led).
fwd
Příspěvky: 24
Registrován: 18 kvě 2019, 21:51

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od fwd »

Ahoj,
pěkná věc.
Připojím se, objeví se kamera , svítí ob jednu ledku, ale ovládání mně to nejde (W10, poslední FF, Edge, na dvou PC).
Nevím, jestli už nejsem pozdě:) včera jsem si příspěvku nevšiml. Ale možná mám jinak nastavený FW.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání experimentů

Příspěvek od MartinL »

fwd píše: 08 led 2021, 13:05 Ahoj,
pěkná věc.
Připojím se, objeví se kamera , svítí ob jednu ledku, ale ovládání mně to nejde (W10, poslední FF, Edge, na dvou PC).
Nevím, jestli už nejsem pozdě:) včera jsem si příspěvku nevšiml. Ale možná mám jinak nastavený FW.
Moc díky za info. Koukám do logu a jsou tam dva pokusy o připojení, které nějak spadly (to by mohlo být ono). Zajímavé, že se to chová jinak než můj problém na školní wifi (tam se ani video neobjeví). Právě potřebuji najít za jakých okolností to neběží. Opravdu to vypadá, že tomu vadí nějaké specifické nastavení firewallu, jen najít, co by to mohlo být.
Odpovědět