Dexův bastl...

Pochlubte se svým robotem ostatním!
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Dexův bastl...

Příspěvek od Dex »

Možná se mezi Vámi najdou tací, co si myslí, že Dex bastly stavět neumí, ale to by byla šeredná mýlka!
20200519_135201.jpg
Rychlopodvozek je připravený na test kol, snad sucháče vydrží :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od DavidO »

Vyber si:
1. Myslím si to i nadále. :lol:
2. To my ale přece víme, že Dex staví bastly. On totiž ani nic jiného než bastly stavět neumí. 8-)
3. Pf. Kdybych chtěl, postavil bych si takovejch podvozků deset. 😴
4. Óóóóó !!! :shock:
5. Jaký ty jsi ale umný chasník, co děláš večer? 😍
6. Nemá tam Arduino! Super! 👍
7. Nemá tam Arduino, to je vo ničem. 👎
8. Hezkej nápad s těma profilama, deskou z Totema a sucháčem. To je Sabertooth 2x5A? Do něj to půjde z M5Stacku? :?:
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od Dex »

Proč já sem vůbec lezu?! vždyť tady žádný kamarádi nejsou! :evil:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od jrt »

udiv.jpg
udiv.jpg (11.65 KiB) Zobrazeno 6405 x
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od DavidO »

Přinejmenším jeden, kterej shrnul názory 7 dalších co je nevyjádřili a připojil i svůj, tu přece je - a tys mu ani neodpověděl 😭
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od daton »

Zajímalo by mne jak silné jsou ty motory a jejich parametry. Co by třeba utáhly. Já jsem zatím nejlepší převodovku i s motorem měl z akuvrtačky ale tohle je kompaktnější.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od Dex »

Tady máš nějaké orientační parametry (je tam minimálně jeden nedoklep):
HTB1eU3Fp79WBuNjSspeq6yz5VXap.jpg
Silné jsou docela dost respektive přiměřeně :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od daton »

Jaký převod jsi si koupil? Jakou hmotnost robota po dokončení odhaduješ?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od Dex »

Já už tyhle motory používám delší dobu. Mám různé, nejčastěji kolem 100 RPM. Když se 4 takové nacpou do robota, dají se na ně kola co používají modeláři (cca 110 mm průměr), tak to uvezlo 5 kg úplně v pohodě (tolik vážil celý robot, tenkrát ještě s gelovkou, vším potřebným a lahví vody jako užitečnou zátěží). Vlastně takhle nějak http://www.snailshop.cz/kolove/382-mob- ... vozek.html - Jirka z Hobbyrobota je asi ještě na zakázku vyrábí, to by jsi se musel zeptat.

Na té fotce (co byla myšlena pro odlehčení a chtěl jsem se taky pochlubit Filipovi, který sem ale asi ani nechodí) je opravdu jen testovací torzo. V plánu jsou 200 mm kola z koloběžky a celková plánovaná váha je cca 3 kg. To už bude poblíž maxima, co tyhle motory zvládnou.

Ještě taky plánuji vyzkoušet ty BLDC motory, jak jsem tu o nich psal. Hned jak Mr. China vrátí prachy za jiné ztracené motory, tak je u něj objednám a pak poreferuju ;)

Někdo na těmi GM37 asi ohrne nos, ale pro mne je to osvědčená klasika, která funguje dobře, pokud od nich nechci nepřiměřené výkony.

Btw pásák se čtveřicí těchto motorů mi bez větších problémů posouval kovový nábytek po terase :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Dexův bastl...

Příspěvek od DavidO »

Dex píše: 20 kvě 2020, 15:32 Btw pásák se čtveřicí těchto motorů mi bez větších problémů posouval kovový nábytek po terase :D
GM37 jsou dobrý, ale na nábytek jsou dneska droni (ale s GM37 to asi nebude) :lol:
Obrázek
https://newatlas.com/prodrone-armed-drone/45351/
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět