DYI 3D scaner

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
Odpovědět
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DYI 3D scaner

Příspěvek od kolbaba71 »



Vypadá to zajímavě, ale aby člověk si postavil něco podobnýho, tak tam chybí hodně zásadních informací. Třeba řídící program.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1354
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: DYI 3D scaner

Příspěvek od fulda »

Nemám nic proti úžasným indickým všefungujícím zařízením. Ale už jsem jich potkal moc.
Například je zajímavé, že naskenuje kachnu se zavřeným zobákem a dostane s odevřeným.
Ten scaner je tak dobrej, že vidí i za ten odevřenej zobák. A navíc poznal oblast kolem očí, která potřebuje hustější mřížku pro skenování.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: DYI 3D scaner

Příspěvek od MartinL »

Ta výsledná síť je úžasná, jen škoda, že není z toho scaneru. Nehledě na to, že měření vzdálenosti Sharpem je blbost, protože neměří v jednom směru, ale v poměrně širokém úhlu (takže to vezme nejbližší odraz).
Kdysi jsem si tím trochu hrál, pokud chcete vidět reálné výsledky: https://robotika.vosrk.cz/robots/3dscanner/cs.
kolbaba71
Příspěvky: 465
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DYI 3D scaner

Příspěvek od kolbaba71 »

Říkal jsem si, že to čidlo že Sharpu je nesmysl. 🤔
tomasp
Příspěvky: 55
Registrován: 15 dub 2014, 23:01

Re: DYI 3D scaner

Příspěvek od tomasp »

Tak v diskuzi u videa (vidíte, jak je důležité číst diskuze :) ) se ozval původní tvůrce tohodle zařízení, že ho ten Ind mohl alespoň linkovat. A nějakej Rus tam reklamoval ten otevřenej zobák. Na to mu jinej Rus odpověděl, že až jeho budou jednou takhle skenovat, taky se mu bude zobák otvírat ...

Každopádně ten původní výtvor je

a v popisu videa je odkaz na thingiverse a Arduino a MATLAB program na githubu. A ve videu je vidět reálnej výsledek.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: DYI 3D scaner

Příspěvek od MartinL »

Na tom originálu je pěkně vidět, jak zmizely detaily původního modelu. To nebodové měření vzdálenosti sharpem udělá "vyhlazení - rozmazání" tvaru.
Odpovědět