AI: Když robot píše hru

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
Odpovědět
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

AI: Když robot píše hru

Příspěvek od DavidO »

Vážení kolegové,

dovoluji si vás i vaše kolegy a přátele pozvat na světovou premiéru divadelní hry AI: Když robot píše hru, která se uskuteční online v pátek 26. února 2021 v 19:00 prostřednictvím webové stránky www.theaitre.com

Jde o první divadelní hru, jejíž scénář napsala umělá inteligence pouze s minimálními lidskými zásahy. Hra vznikla v rámci našeho výzkumného projektu THEaiTRE ve spolupráci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (ÚFAL MFF UK), Švandova divadla, DAMU a CEE Hacks, s podporou TAČR, na oslavu výročí 100 let od premiéry hry R.U.R.

Hru je možné zhlédnout v českém jazyce i s anglickými titulky. Po hře bude následovat diskuze s členy projektu a odborníky, která bude probíhat v češtině a bude simultánně tlumočena do angličtiny, s prostorem pro dotazy diváků.
Představení je možné shlédnout zdarma živě či následně ze záznamu, avšak pouze do pondělí 1. března. Až to pandemická situace umožní, budou následovat živé reprízy ve Švandově divadle.

Přeji vám příjemný kulturně-vědecký zážitek.

Se srdečným pozdravem,
Mgr. Rudolf Rosa, Ph.D.
ÚFAL MFF UK
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: AI: Když robot píše hru

Příspěvek od daton »

Ahoj
No chvíli jsem vydržel koukat. Přiznám se že jsem na divadlo kulturní barbar, tak že moje hodnocení není objektivní, ale hodně mi to připomínalo program tuším, že se jmenoval ELSA a měl jsem ho na 8bitovém Sharpu. Dokázal odpovídat na položené otázky a komunikovat (nějak) a tak trochu mi to připomínalo tu diskusi.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: AI: Když robot píše hru

Příspěvek od DavidO »

Myslíš tu hru, nebo potom rozhovor s autory? ;)

Za mě to bylo docela v souladu s dnešním moderním divadlem. Kdyby se o tom nemluvilo jako že "to napsal robot" (což teda není zrovna moc pravda, ale jako reklama dobrý), tak by si asi nikdo ani nevšimnul, takže to podle mě svým způsobem svou kvalitu potvrdilo. Vlastně mě tak napadá, kolik dnešních moderních kousků napsal živý autor a ne náhodný generátor :lol:

Já osobně jsem doufal ve víc "čapkovský" styl původního R.U.R., ale to je můj problém. Je mi spíš líto, že to nemělo výrazně masivnější reklamu, a taky ty technické potíže s přímým přenosem byly takové provinčně trapné až amatérské. Ale rozhodně to bylo zajímavé; třeba se to dostane do čítanek a já budu moct říkat "viděl jsem to v premiéře" 8-)
Jestli to někdo chcete vidět, tak si to stáhněte teď, prý to bude online jen do pondělí.

PS: Byla to Eliza, viz https://en.wikipedia.org/wiki/ELIZA. Taky jsem si s ní kdysi "povídal" :D
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět