kutilův CNC sen

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
Odpovědět
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

kutilův CNC sen

Příspěvek od aladin »

https://shop.snapmaker.com/products/sna ... =snap2-pre

Obrázek

za 30.000Kč - laser a frézka v jednom
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: kutilův CNC sen

Příspěvek od jrt »

Před ca osmi lety jsem velice podobnou mašinku postavil jako funkční vzorek pro ověření možností mechaniky (kladková vedení Openbuilds, ozubené řemeny atd.) a řídícího systému GRBL. Několik let se povalovala u mě v dílně, kde se s ní různě experimentovalo jako s frézkou, laserem i 3D tiskárnou a teď snad občas slouží u zdejšího kolegy 48858. Ostatně několikrát byla k vidění i na Robotickém dni a Robodoupěti.
Ale když se podívám na zakotvení sloupů svislé osy odkazovaného stroje do nevyztuženého plechu tloušťky ca 3 mm, tak si nejsem jist, zda se mám smát :D , nebo vztekat :x.
jrt
aladin
Příspěvky: 337
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: kutilův CNC sen

Příspěvek od aladin »

Nevím, jestli ten plech není vyztužen horizontálními "sloupky".
Navíc ono to vřeteno je docela slaboučký motůrek, aspoň podle fotky, tak to nebude na kdovíjaké výkony.
A ty máš prakticky totéž?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: kutilův CNC sen

Příspěvek od jrt »

aladin píše: 27 pro 2019, 13:58 Nevím, jestli ten plech není vyztužen horizontálními "sloupky".
Trochu ano, ale i deformace v řádu setin mm se na horním konci svislého sloupu už projeví v milimetrech.
Navíc ono to vřeteno je docela slaboučký motůrek, aspoň podle fotky, tak to nebude na kdovíjaké výkony.
To vřeteno je sranda tak na obrábění pěnových plastů nebo balsy (ale jen té měkké :D )
A ty máš prakticky totéž?
Vždyť jsi tu frézku u mě v dílně mnohokrát okukoval...
jrt
Odpovědět