určitě existují měniče hlasu, které by šly použít na českou řeč - slova.
Kdysi jsem uvažoval o tom, že bych použil modul pro přehrávání mp3, kde bych nahrál buď slova nebo slabiky , základ je 9999 mp3. To by snad na základní řeč stačilo, ne? vím, není to syntéza...
Nalezeno 369 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 30 pro 2025, 12:12
- Fórum: Stavíme
- Téma: Syntezátor strojové řeči
- Odpovědi: 13
- Zobrazení: 947
- 22 srp 2025, 00:47
- Fórum: Mechanika
- Téma: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 795
- 20 srp 2025, 18:29
- Fórum: Mechanika
- Téma: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 795
Re: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
350 za kus, při 4 kusech 300, konektor s vypínačem za 20.
- 18 srp 2025, 21:12
- Fórum: Železniční modeláři
- Téma: Automatický reverz DC vlaku
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 2995
Re: Automatický reverz DC vlaku
Díky za tip, zkusím jednu sondu + dva magnety + procesor a uvidím
- 17 srp 2025, 21:50
- Fórum: Železniční modeláři
- Téma: Automatický reverz DC vlaku
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 2995
Re: Automatický reverz DC vlaku
Díky za info, a nevím, co si myslíš o lidech, kteří si nepamatují každé tvé svaté slovo, co jsi kdy vyslovil. Třeba před 10 lety. K té desce jsem se ještě dočetl, že je potřeba jakási další deska pro brždění... Cit. Řízení vlaku typu push-pull lze nastavit, pokud je použit brzdný modul ABC ...
- 17 srp 2025, 20:11
- Fórum: Železniční modeláři
- Téma: Automatický reverz DC vlaku
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 2995
Re: Automatický reverz DC vlaku
Takže ideál je samodomo - arduino/esp , dvě čidla - aby věděl, jestli přejede konec dopředu nebo dozadu , a relé nebo h-můstek.
Ta velká deska je asi ovládaná z nějaké centrální stanice, že?
Ta velká deska je asi ovládaná z nějaké centrální stanice, že?
- 17 srp 2025, 17:05
- Fórum: Železniční modeláři
- Téma: Automatický reverz DC vlaku
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 2995
Automatický reverz DC vlaku
Ahoj, kamarád si vymyslel pro kolejový model , že chce reverz tam-zpět.
Ale chce ho zabudovaný ve vlaku, ne v kolejišti. Spínací prvek nejlépe šmagnet v kolejích.
Hledal jsem nějaké už hovové jednoduché řešení, ale nicmoc.
Mašinka bere necelou ampéru při 12V, rozjezd o něco více. PWM není potřeba ...
Ale chce ho zabudovaný ve vlaku, ne v kolejišti. Spínací prvek nejlépe šmagnet v kolejích.
Hledal jsem nějaké už hovové jednoduché řešení, ale nicmoc.
Mašinka bere necelou ampéru při 12V, rozjezd o něco více. PWM není potřeba ...
- 09 srp 2025, 11:02
- Fórum: Mechanika
- Téma: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 795
Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
Ahoj, kdyby se někomu líbily velké základové desky s otvory 4mm v rozteči 10mm Merkur, tak jsem si je dovolil vyrobit ve větším počtu.
mr-zakladova-deska-34x25x2-6 - kopie.jpg mr-zakladova-deska-34x25x2 - kopie.jpg .
Více detailních fotek na https://merkurrobot.cz/
Ta stará modrá deska 10x5x1 je ...
mr-zakladova-deska-34x25x2-6 - kopie.jpg mr-zakladova-deska-34x25x2 - kopie.jpg .
Více detailních fotek na https://merkurrobot.cz/
Ta stará modrá deska 10x5x1 je ...
- 13 črc 2025, 01:42
- Fórum: Prodám, koupím, vyměním, daruji, služby
- Téma: Koupím šrouby M3,5 x 35
- Odpovědi: 4
- Zobrazení: 1595
Re: Koupím šrouby M3,5 x 35
Mám 40mm, šlic
- 10 črc 2025, 23:49
- Fórum: ESP32 a ESP8266
- Téma: ESP01 / esp01s - jak rozblikat led
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 2797
Re: ESP01 / esp01s - jak rozblikat led
Uno je jen dekorace se seriákem, správně je sestava do usb viz foto: