Nalezeno 369 výsledků hledání

od aladin
30 pro 2025, 12:12
Fórum: Stavíme
Téma: Syntezátor strojové řeči
Odpovědi: 13
Zobrazení: 947

Re: Syntezátor strojové řeči

určitě existují měniče hlasu, které by šly použít na českou řeč - slova.
Kdysi jsem uvažoval o tom, že bych použil modul pro přehrávání mp3, kde bych nahrál buď slova nebo slabiky , základ je 9999 mp3. To by snad na základní řeč stačilo, ne? vím, není to syntéza...
od aladin
20 srp 2025, 18:29
Fórum: Mechanika
Téma: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
Odpovědi: 6
Zobrazení: 795

Re: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné

350 za kus, při 4 kusech 300, konektor s vypínačem za 20.
od aladin
18 srp 2025, 21:12
Fórum: Železniční modeláři
Téma: Automatický reverz DC vlaku
Odpovědi: 6
Zobrazení: 2995

Re: Automatický reverz DC vlaku

Díky za tip, zkusím jednu sondu + dva magnety + procesor a uvidím
od aladin
17 srp 2025, 21:50
Fórum: Železniční modeláři
Téma: Automatický reverz DC vlaku
Odpovědi: 6
Zobrazení: 2995

Re: Automatický reverz DC vlaku

Díky za info, a nevím, co si myslíš o lidech, kteří si nepamatují každé tvé svaté slovo, co jsi kdy vyslovil. Třeba před 10 lety. K té desce jsem se ještě dočetl, že je potřeba jakási další deska pro brždění... Cit. Řízení vlaku typu push-pull lze nastavit, pokud je použit brzdný modul ABC ...
od aladin
17 srp 2025, 20:11
Fórum: Železniční modeláři
Téma: Automatický reverz DC vlaku
Odpovědi: 6
Zobrazení: 2995

Re: Automatický reverz DC vlaku

Takže ideál je samodomo - arduino/esp , dvě čidla - aby věděl, jestli přejede konec dopředu nebo dozadu , a relé nebo h-můstek.
Ta velká deska je asi ovládaná z nějaké centrální stanice, že?
od aladin
17 srp 2025, 17:05
Fórum: Železniční modeláři
Téma: Automatický reverz DC vlaku
Odpovědi: 6
Zobrazení: 2995

Automatický reverz DC vlaku

Ahoj, kamarád si vymyslel pro kolejový model , že chce reverz tam-zpět.
Ale chce ho zabudovaný ve vlaku, ne v kolejišti. Spínací prvek nejlépe šmagnet v kolejích.
Hledal jsem nějaké už hovové jednoduché řešení, ale nicmoc.
Mašinka bere necelou ampéru při 12V, rozjezd o něco více. PWM není potřeba ...
od aladin
09 srp 2025, 11:02
Fórum: Mechanika
Téma: Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné
Odpovědi: 6
Zobrazení: 795

Velké základové desky třeba pro Merkur, doplněné

Ahoj, kdyby se někomu líbily velké základové desky s otvory 4mm v rozteči 10mm Merkur, tak jsem si je dovolil vyrobit ve větším počtu.
mr-zakladova-deska-34x25x2-6 - kopie.jpg mr-zakladova-deska-34x25x2 - kopie.jpg .
Více detailních fotek na https://merkurrobot.cz/
Ta stará modrá deska 10x5x1 je ...
od aladin
13 črc 2025, 01:42
Fórum: Prodám, koupím, vyměním, daruji, služby
Téma: Koupím šrouby M3,5 x 35
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1595

Re: Koupím šrouby M3,5 x 35

Mám 40mm, šlic
od aladin
10 črc 2025, 23:49
Fórum: ESP32 a ESP8266
Téma: ESP01 / esp01s - jak rozblikat led
Odpovědi: 3
Zobrazení: 2797

Re: ESP01 / esp01s - jak rozblikat led

Uno je jen dekorace se seriákem, správně je sestava do usb viz foto:
20250710_234352.jpg
20250710_234037.jpg
20250710_234205.jpg