Nalezeno 14 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 01 čer 2026, 09:51
- Fórum: Robotické a jiné akce
- Téma: Červnové RoboDoupě bude 20. června
- Odpovědi: 12
- Zobrazení: 226
Re: Červnové RoboDoupě bude 20. června
Budete testovat i senzory kouře na fakultě?
- 30 dub 2026, 16:36
- Fórum: Lampárna
- Téma: Premiovy Prusa
- Odpovědi: 4
- Zobrazení: 129
Re: Premiovy Prusa
Drevo pracuje sto rokov. Potom zhnije. Nie som si úplne istý, či je tá drevená kastla tej tlačiarni ku prospechu alebo nie.
- 13 dub 2026, 13:52
- Fórum: Inspirace
- Téma: Pneumaticky displej
- Odpovědi: 5
- Zobrazení: 298
Re: Pneumaticky displej
...z kyvadla s kukačkou. Pri dostatočne veľkom závaží s tým nakrmí aj vákuovú pumpu.
- 11 dub 2026, 12:07
- Fórum: Inspirace
- Téma: Pneumaticky displej
- Odpovědi: 5
- Zobrazení: 298
Re: Pneumaticky displej
Neznášam, keď ma ráno zobudí vákuová výveva v mojom budíku!
Inak celkom frajerina.
Inak celkom frajerina.
- 10 dub 2026, 07:57
- Fórum: micro:bit
- Téma: Debug logy cez Bluetooth
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 257
Re: Debug logy cez Bluetooth
Tak som to robil. Snažím sa ale zdvojnásobiť počet dostupných mobilných jednotiek (z jednej na dve).petr-kubac píše: 09 dub 2026, 12:03 A varianta, že byste data - jejich vnitřním protokolem - posílal na druhý Microbit a ten by jako USB-serial byl připojený k počítači ?
- 06 dub 2026, 22:34
- Fórum: micro:bit
- Téma: Debug logy cez Bluetooth
- Odpovědi: 3
- Zobrazení: 257
Debug logy cez Bluetooth
Snažil som sa spojazdniť odosielanie debug logov z Micro:Bit cez Bluetooth (USB nevyhovie - vozítko). Micro:Bit sa tvári, že odosiela, podarilo sa mi s ním aj spárovať sa na iPhone, ale nepodarilo sa mi nájsť žiaden program pre iPhone (alebo Windows) - nejaký serial monitor, ktorým by som bol ...
- 19 bře 2026, 10:56
- Fórum: Lampárna
- Téma: A pak že jen my se nedokážem dohodnout :-)
- Odpovědi: 2
- Zobrazení: 183
Re: A pak že jen my se nedokážem dohodnout :-)
Menej problémov by mali, ak by to bolo naopak. Zvýšené zahrievanie by dochladili chladnejším podnebím viac na severe. 
- 19 bře 2026, 08:46
- Fórum: Začínáme
- Téma: Můj nápad na robota
- Odpovědi: 51
- Zobrazení: 10071
Re: Můj nápad na robota
Okrem spomenutého Loctite 648 na lícované spoje (je ich viac) by som sa v tomto prípade nebál použiť aj vysokopevnostné závitové lepidlá ako Loctite 270 / 2701, Liqui Moly 3803, prípadne na punk K2 W271 (39 Kč / 10 ml). Zoženiete u každého predajcu autodielov či strojných súčastí a ložísk ako napr ...
- 17 bře 2026, 07:39
- Fórum: Začínáme
- Téma: Můj nápad na robota
- Odpovědi: 51
- Zobrazení: 10071
Re: Můj nápad na robota
Ešte k tým maticiam. Je potrebné zostaviť ich tak, aby sa pohybom súčastí (samo)uťahovali. Napr. aj voliť ľavý závit. Pokiaľ dochádza pri zastavení pohybu k nejakemu väčšiemu brzdeniu (napr. motor do skratu) a otáča sa nejakou relevantnou hmotou, tak matice potrebujete poistiť.
- 16 bře 2026, 13:12
- Fórum: Začínáme
- Téma: Můj nápad na robota
- Odpovědi: 51
- Zobrazení: 10071
Re: Můj nápad na robota
Ak sa stále bavíme o navijáku na cievky, tj. krúťák 0-0+prd, tak by som sa s tým príliš netrápil, otvor aj hriadeľ nepatrne zdrsnil a zlepil to s kovom plneným epoxidovým lepidlom, prípadne nejakým už spomínaným anaeróbnym lepidlom, ktoré bude mať dostatočnú pevnost a zvládne vyplniť medzeru.
Inak ...
Inak ...