Nalezeno 14 výsledků hledání

od maxipes
01 čer 2026, 09:51
Fórum: Robotické a jiné akce
Téma: Červnové RoboDoupě bude 20. června
Odpovědi: 12
Zobrazení: 179

Re: Červnové RoboDoupě bude 20. června

Budete testovat i senzory kouře na fakultě?
od maxipes
30 dub 2026, 16:36
Fórum: Lampárna
Téma: Premiovy Prusa
Odpovědi: 4
Zobrazení: 127

Re: Premiovy Prusa

Drevo pracuje sto rokov. Potom zhnije. Nie som si úplne istý, či je tá drevená kastla tej tlačiarni ku prospechu alebo nie.
od maxipes
13 dub 2026, 13:52
Fórum: Inspirace
Téma: Pneumaticky displej
Odpovědi: 5
Zobrazení: 294

Re: Pneumaticky displej

cube píše: 13 dub 2026, 11:52 ...a krmit to bude jen pulzem jednou za minutu :-)
...z kyvadla s kukačkou. Pri dostatočne veľkom závaží s tým nakrmí aj vákuovú pumpu. :lol:
od maxipes
11 dub 2026, 12:07
Fórum: Inspirace
Téma: Pneumaticky displej
Odpovědi: 5
Zobrazení: 294

Re: Pneumaticky displej

Neznášam, keď ma ráno zobudí vákuová výveva v mojom budíku! :D

Inak celkom frajerina.
od maxipes
10 dub 2026, 07:57
Fórum: micro:bit
Téma: Debug logy cez Bluetooth
Odpovědi: 3
Zobrazení: 245

Re: Debug logy cez Bluetooth

petr-kubac píše: 09 dub 2026, 12:03 A varianta, že byste data - jejich vnitřním protokolem - posílal na druhý Microbit a ten by jako USB-serial byl připojený k počítači ?
Tak som to robil. Snažím sa ale zdvojnásobiť počet dostupných mobilných jednotiek (z jednej na dve). ;-)
od maxipes
06 dub 2026, 22:34
Fórum: micro:bit
Téma: Debug logy cez Bluetooth
Odpovědi: 3
Zobrazení: 245

Debug logy cez Bluetooth

Snažil som sa spojazdniť odosielanie debug logov z Micro:Bit cez Bluetooth (USB nevyhovie - vozítko). Micro:Bit sa tvári, že odosiela, podarilo sa mi s ním aj spárovať sa na iPhone, ale nepodarilo sa mi nájsť žiaden program pre iPhone (alebo Windows) - nejaký serial monitor, ktorým by som bol ...
od maxipes
19 bře 2026, 10:56
Fórum: Lampárna
Téma: A pak že jen my se nedokážem dohodnout :-)
Odpovědi: 2
Zobrazení: 179

Re: A pak že jen my se nedokážem dohodnout :-)

Menej problémov by mali, ak by to bolo naopak. Zvýšené zahrievanie by dochladili chladnejším podnebím viac na severe. :D
od maxipes
19 bře 2026, 08:46
Fórum: Začínáme
Téma: Můj nápad na robota
Odpovědi: 51
Zobrazení: 10052

Re: Můj nápad na robota

Okrem spomenutého Loctite 648 na lícované spoje (je ich viac) by som sa v tomto prípade nebál použiť aj vysokopevnostné závitové lepidlá ako Loctite 270 / 2701, Liqui Moly 3803, prípadne na punk K2 W271 (39 Kč / 10 ml). Zoženiete u každého predajcu autodielov či strojných súčastí a ložísk ako napr ...
od maxipes
17 bře 2026, 07:39
Fórum: Začínáme
Téma: Můj nápad na robota
Odpovědi: 51
Zobrazení: 10052

Re: Můj nápad na robota

Ešte k tým maticiam. Je potrebné zostaviť ich tak, aby sa pohybom súčastí (samo)uťahovali. Napr. aj voliť ľavý závit. Pokiaľ dochádza pri zastavení pohybu k nejakemu väčšiemu brzdeniu (napr. motor do skratu) a otáča sa nejakou relevantnou hmotou, tak matice potrebujete poistiť.
od maxipes
16 bře 2026, 13:12
Fórum: Začínáme
Téma: Můj nápad na robota
Odpovědi: 51
Zobrazení: 10052

Re: Můj nápad na robota

Ak sa stále bavíme o navijáku na cievky, tj. krúťák 0-0+prd, tak by som sa s tým príliš netrápil, otvor aj hriadeľ nepatrne zdrsnil a zlepil to s kovom plneným epoxidovým lepidlom, prípadne nejakým už spomínaným anaeróbnym lepidlom, ktoré bude mať dostatočnú pevnost a zvládne vyplniť medzeru.

Inak ...