Únorové Malostranské Robodoupě

Odpovědět
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Další Malostranské Robodoupě pořádáme v sobotu 16. února 2019 od 10 do 17 hodin na obvyklé adrese

MFF-UK, učebna S8, Malostranské náměstí 25, Praha 1

Pokud máte námět na přednášku či prezentaci, napište ho prosím sem v dostatečném časovém předstihu.
jrt
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Dovolil jsem si zvýraznit jedno slovíčko :lol:
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Vytrhuji z jiného vlákna:
jrt píše: 05 úno 2019, 09:53
DavidO píše: 04 úno 2019, 12:20 Já mám osobně nejradši RealTerm, který poskytuje spoustu chytrých funkcí, které se při komunikaci s low-level hardware velice hodí.
Myslím, že by tohle mohl být zajímavý námět na krátkou přednášku na nejbližším Robodoupěti. Už mnohokrát jsem se setkal s tím, že kolegové (a mne nevyjímaje) se sériovými terminály docela zápasí...
No proč ne. Bude to samozřejmě pohled jednostranný, navíc podaný užvaněným akademikem, ale jestli to chceš ... tak si pak nestěžuj :lol:
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

DavidO píše: 05 úno 2019, 23:26 Vytrhuji z jiného vlákna:
jrt píše: 05 úno 2019, 09:53
DavidO píše: 04 úno 2019, 12:20 Já mám osobně nejradši RealTerm, který poskytuje spoustu chytrých funkcí, které se při komunikaci s low-level hardware velice hodí.
Myslím, že by tohle mohl být zajímavý námět na krátkou přednášku na nejbližším Robodoupěti. Už mnohokrát jsem se setkal s tím, že kolegové (a mne nevyjímaje) se sériovými terminály docela zápasí...
No proč ne. Bude to samozřejmě pohled jednostranný, navíc podaný užvaněným akademikem, ale jestli to chceš ... tak si pak nestěžuj :lol:
Ještě vám mohu udělat přednášku o tom, jak si umastit vlastního sériového klienta ve free pascalu, respektive v grafickém klikacím ide lazarus.
Ale nevím, jestli někdo má sklony používat pascal jako programovací jazyk budoucnosti.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

To je s tou knihovnou, co mě její autor podle názvu posílá kamsi? http://synapse.ararat.cz/doc/help/synaser.html
Seriák jde samozřejmě ovládat i ve skutečných jazycích budoucnosti (např. v Lispu, F# nebo R), ale je fakt, že někde se začít musí, takže proč ne třeba v tom Pascalu.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

DavidO píše: 06 úno 2019, 11:24 To je s tou knihovnou, co mě její autor podle názvu posílá kamsi?
Není nad upřímnost.

Já tedy myslel spíš si popsat "co se děje uvnitř". Ta knihovna není žádné veledílo, není potřeba si jí zatahovat do kódu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Sériák jde ovládat třeba i PowerShellem, který je ve Win by default ;)

Btw co teď aktuálně zkoumám, tak obsluha sériového portu na moderních programovatelných kalkulačkách je peklo respektive podpora moc není a co je ještě zajímavější, tak řada lidí ani nechápe, k čemu by to vlastně bylo dobré (a to teď nemyslím tu naši maličkou kotlinku :) ) Dříve to byl ale v podstatě nepsaný standard.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Pokud se nestane zase něco neočekávaného, měl bych v sobotu dorazit. Právě si hraju řízením DC motorků. Tak bych mohl (bude-li zájem) o tom něco popovídat. Jen nevím z jaké strany to pojmout. Zda od už od výběru motoru, nebo se věnovat jen tomu řízení?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Dex »

Za mne je zajímavý už ten výběr ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak jsem chtěl změřit velikost momentu, jenž je potřeba na protočení mojí magnetické spojky. Jenže moje čínská váha na zavazadla odmítá fungovat. Mohl by někdo vzít na robodoupě něco jako siloměr, případně malý "mincíř", abych to mohl změřit případně tam? Šlo by to udělat i pomocí přídávání závaží, ale to bych chtěl nechat jako nouzovku. Závaží by bylo dost těžké a ještě získá švih poté, co překoná poloviční vzdálenost mezi magnety a sousední magnety přitáhnout. Výsledkem by měla být síla, jenž vyvíjí jeden magnet při pokusu spojku protočit. Z této hodnoty by už šlo snadno spočítat potřebné parametry na finální spojku.
Odpovědět