Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

DavidO píše: 01 led 2019, 14:31 Přesně tenhle před časem zhodnotili Danyk a jeho kočka: https://www.youtube.com/watch?v=R693vS09hoo
Přijela tetička z Číny, přivezla škopíček špíny Kde já to slyšel?

Takže dnes mi tetička přivezla multimetr za 62,- a kupodivu funguje.
Je to tedy přesně ten z videa, ten můj je žlutý. Nevím co dostal Danyk za kabely, já bych o těch mojich neuvažoval o napětí větším než 50V a proud tak do 500mA a to ještě jen na krátkou dobu.

Na druhou stranu musím konstatovat, že přepínač je docela pevný a rozhodně lépe zapadá než u mého DT860D. Taky když měřím odpor a dám dráty k sobě, tak změří 0,5 ohm, zatímco moje DT860D změří 1,5ohm.

V popisech se mluví o tom, že je to ohmmeter a na popisku je psáno, že COM je maximálně 500V.

Jenom pro doplnění - DT860D je to samé, ale má to bzíkátko a má to větší číslice. Moje verze má i to pérko a fólii vzadu, má ty větší odpory, má pojistku, ale také nemá kočku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od gilhad »

Ten IR detektor je teda fakt drsnej :lol:
The change of the reflectivity of the object, the ambient temperature and the running time are not easily affected by the distance detection.
I když detektor, který by měřením snadno ovlivňoval běh času, odrazivost objektů a tak by byl ještě drsnějí :lol: :lol:
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

V rámci domácího brainstormingu (originál) - jsem byl dojit k názoru, že potřebujeme, aby naše televize měla takové bluetooth, jako mají telefony a mohlo se udělat, že by se televize poslouchala z bezdrátových sluchátek.
(A já bych nemusel poslouchat "Miluji tě Migueli Fernando" "Já tebe miluji víc Esmeraldo Lorando")

A teď k otázce - ty běžné bluetooth audio moduly, které se prodávají v číně, ty se pro tento účel dají použít?

Třeba tento??
https://www.aliexpress.com/item/Bluetoo ... 16504.html
https://www.aliexpress.com/item/Wireles ... 57813.html
https://www.aliexpress.com/item/Mini-Bl ... 51616.html
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od kolbaba71 »

O něco výše jsem linkoval modul, jenž se připojí do libovolného audiovystupu s 3.5 jackem a zvládne dvě zařízení současné.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

OK, čistě pro mou neznalost - na telefonu dám vyhledat audio a pak hraji hru s párováním a pinem a tak.
Ale sluchátka nemají žádné zadávátko, prostě mají v návodu napsáno že pin je 123 a tohle udělátko také nemá žádné zadávátko, tak jak se jim povede se spárovat? Pomoci BTLE?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

Řada jednoduchého příslušenství se páruje prostě tak, že jsou dvě zařízení v jeden okamžik v párovacím režimu a blízko (dle některých návodů cca 1 m) u sebe.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od fulda »

Dex píše: 29 led 2019, 10:04 Řada jednoduchého příslušenství se páruje prostě tak, že jsou dvě zařízení v jeden okamžik v párovacím režimu a blízko (dle některých návodů cca 1 m) u sebe.
OK, takže něco jako promiskuidní párování? Mno dobrá, s tím se u nás dá žít dost dlouho.
Ve vlaku nebo v autobuse bych to používat nechtěl :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

fulda píše: 29 led 2019, 11:11
Dex píše: 29 led 2019, 10:04 Řada jednoduchého příslušenství se páruje prostě tak, že jsou dvě zařízení v jeden okamžik v párovacím režimu a blízko (dle některých návodů cca 1 m) u sebe.
OK, takže něco jako promiskuidní párování? Mno dobrá, s tím se u nás dá žít dost dlouho.
Ve vlaku nebo v autobuse bych to používat nechtěl :)
Mám to takhle třeba na dálkové spoušti foťáku k mobilu a to se často používá tam kde je více lidí a kupodivu žádný problém. Podle toho co jsem vyčetl, tak to při párování opravdu požaduje určitou sílu signálu (proto ten cca 1 metr) a to docela pomáhá. Mno ale dokonalé to není, to je jasné ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Nekup to .. (Aliexpress, eBay atd.)

Příspěvek od Dex »

Zajímavý obchod s "bateriemi" https://etop.aliexpress.com/store/group ... 22583.html

Všimněte si, jak u těch 9V co se dají dobíjet z USB rozlišuje, jaké vlastně poskytují napětí a i kapacity vypadají realisticky :) Kdysi jsem tu něco bral a spokojenost, takže to asi zopakuji.
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět