Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

jan
Příspěvky: 11
Registrován: 14 říj 2018, 10:05

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od jan »

Děkuji. Mohl bych ještě poprosit o zaslání fotky těch výpočtů na email, abych přišel na to jak jste to počítal? Předem děkuji. Email: tranzistor0@seznam.cz
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od daton »

Tak to je smula já to počítám z hlavy jen s kalkulačkou. Základ je U=I*R A pak už jen kombinace vzorečku :)
jan
Příspěvky: 11
Registrován: 14 říj 2018, 10:05

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od jan »

Tak mi to prosím zkuste hodit na papír a vyfotit. A nemělo by být Rz náhodou 30 ohmů?
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od daton »

jo jo tam jsem se uklikl :D
jan
Příspěvky: 11
Registrován: 14 říj 2018, 10:05

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od jan »

Nebo mi to tady napište, jak jste postupoval, když to nechcete hodit na papír. Děkuji
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od DavidO »

Mám dojem, že mnohem lépe by se to ukázalo ručně nad papírem nebo u displeje - tj. téma vhodné pro diskuse na Robodoupěti (nebo i jinde ale hlavně osobně) ;)
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
jan
Příspěvky: 11
Registrován: 14 říj 2018, 10:05

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od jan »

Klidně mi to můžete ukázat na papíře a poslat fotku emailem (tranzistor0@seznam.cz). Já budu jedině rád. ;)
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od DavidO »

To s posláním mi připadá trochu přitažené za vlasy, ale jestli na tom tak trváš, tak by to šlo zařídit: až ti to na Robodoupěti někdo nad papírem vysvětlí, tak ti to vyfotíme a fotku pošleme mailem. To by sis v tu chvíli mohl vyfotit rovnou sám, nebo si třeba i ten papír vzít, ne?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
jan
Příspěvky: 11
Registrován: 14 říj 2018, 10:05

Re: Návrh obvodu s tranzistorovým spínačem

Příspěvek od jan »

Dobrý den, mohl bych Vás ještě poprosit aspoň o hrubý odhad hodnot rezistorů viz obrázek v odkazu: https://tranzistor0.webnode.cz/fotogalerie/ Jedná se o lehce pozměněný obvod. Ale význam je stejný, potřebuji spínat tranzistorový spínač se zátěží na 1A. Kdy řídícím signálem je obdélníkový signál. Zátěž je jasná, že bude 15 ohmů, ale potřeboval bych poradit s tím zbytkem. Stačí hrubý odhad hodnot. Děkuji
Odpovědět