Začínám s elektronikou

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od daton »

Ja nedam dopustit nad klasickou 75w trafopajku, odzkousel jsem uz kde co, ale pokud to neni smd, tak trafopajka vzdy vitezi, ryhlosti i provedenim spoje. A pokud se dava pozor a pracuje bez statiky tak i fety to ustoji v pohode (nescetnekrat odzkouseno) :D
Naposledy upravil(a) daton dne 23 pro 2017, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od jrt »

Já přes 20 let intenzivně používám Solomon SL-20 a nemohu si stěžovat.
jrt
micer
Příspěvky: 180
Registrován: 12 čer 2014, 19:14

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od micer »

Mám toho víc, v poslední době asi v největší oblibě toto: https://www.banggood.com/936H-80W-LCD-D ... rehouse=CN . Malá, výkonná, velmi dobrá stabilizace teploty a rychlý náběh. 20 let v provozu třeba jako moje stará ERS50 (a pořád funguje dobře) určitě nevydrží, ale za tu cenu to nemá smysl řešit. Chce to k tomu koupit nebo udělat nějaký vhodný stojánek na stůl a případně vzít i různé výměnné hroty, u nás jsem je neviděl prodávat.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od Vladimir66 »

a zasadni je odsavacka cinu ! - na plastovy hrot jsem nasadil silikonovou buzirku a pouzivam, dokud se nepotrha- pak jednoduse vymenim.
trafopajka je dulezita, pokud chci zrecyklovat vyrazenou elektroniku. Velke plochy se tezko prohreji mikropajkou.
-V66
Lesan56
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2016, 21:16

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od Lesan56 »

Lesan56 píše: 22 pro 2017, 22:46 Dobrý den, chtěl bych Vám popřát hezké svátky a popřát hodně zdraví.
Poradil jste mi jaký mám koupit zdroj a je opravdu dobrý, chtěl bych si koupit nějakou pájecí stanici s kterou bych mohl pájet elektrosoučástky. Mám ERS 50 a je už ve špatném stavu, hledal jsem na aukru a je jich tam tolik, že nevím co si mám vybrat. pokud by jste mi poradil tak předem děkuji. Leskovský.
Lesan56
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2016, 21:16

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od Lesan56 »

Lesan56 píše: 22 pro 2017, 22:46 Dobrý den, ch
chtěl bych Vám popřát hezké svátky a popřát hodně zdraví.
Poradil jste mi jaký mám koupit zdroj a je opravdu dobrý, chtěl bych si koupit nějakou pájecí stanici s kterou bych mohl pájet elektrosoučástky. Mám ERS 50 a je už ve špatném stavu, hledal jsem na aukru a je jich tam tolik, že nevím co si mám vybrat. pokud by jste mi poradil tak předem děkuji. Leskovský.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Začínám s elektronikou

Příspěvek od Dex »

Lesane, je o tebe pěkné, že nám už potřetí přeješ krásné svátky, ale co jsi nám tím chtěl vlastně říci?! :)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět