Automatické vypínání RPi

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od daton »

No a pravě proto je nejednoduší použití zpožďovací konstanty at už napájecího fetu nebo relé o dobu vypínání. :D
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od gilhad »

Jenom bych predhodil k uvaze pouzit ten pinheader co tam je, nastavit na nejakem pinu PWM (nebo I2C) a zmerit, co to udela po provedeni prikazu halt - vzhledem k tomu ze RPi bootuje z graficke karty, tak si nacte neco z SD karty nacpe to do pameti a privede k zivotu CPU, tak je docela sance, ze halt by mohl v konecnem dusledku to CPU vypnout a tim padem by PWM ustalo, I2C spadlo na nulu nebo neco takoveho. A na zaklade toho pinu pak odpojit napajeni. Samozrejme by to chtelo nejakou "logiku v kremiku: okolo, aby pri zapinani, nez RPi tento pin nastava se to hned zasee nevyplo, ale to uz by slo urcite nejak udelat - kdyby nijak jinak, tak dat za button ON nejaky zpozdovac (treba na pul minuty), ktery by tento obvod paralyzoval, dokud RPi nenabehne a neujme se vlady nad pinem. Nebo ten vypinaci obvod udelat tak, ze po zapnuti ceka, az prislusny pin vyleze nahoru, a teprve pak ceka az zase spadne, s tim, ze by tam mohla byt nejak casova konstanta, treba 0.1s, po kterou musi byt po zapnuti dole, abu obvod zapracoval, cimz by se elegantne obeslo i pouzivani I2C/PWM na dotycnem pinu i pro jine ucely, protoze kratke nuly by to preskakalo :)

Jen si tak nahlas premyslim, ale zkouset to nebudu.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od fulda »

Mno a nebo použít něco více čínského.
Mám doma například Banana PI M1, který má na sobě přímo batery manager pro 3,7V lithium baterku. To by nestálo za úvahu??
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od daton »

Mno když už tedy ty bizarnější řešeni což tam udělat power managment řízený např. picaxe 8m2 , ktery by se staral o vypnuti, treba i o stav aku i nadproud?
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od Dex »

To, co radí micer by se mi v principu líbilo, ale nejde to. Jak píše DavidO, jakmile v linuxu spustím shutdown, už mám smůlu. To co píše gilhad by mohlo fungovat, ale to tam asi raději nechám obyčejné tlačítko :)

Nápad s malým procesorem jen na power management, mne také napadl a ve spojení s vhodným polarizovaným relé by to mohlo být nakonec docela hezké řešení. Displej měřící napětí baterie mám samostatně, ale když bude volná AD nožička, tak bych mohl hlídat podbití a i v takovém případě korektně vypnout RPi ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Automatické vypínání RPi

Příspěvek od fulda »

Dex píše: 26 lis 2017, 18:37To, co radí micer by se mi v principu líbilo, ale nejde to. Jak píše DavidO, jakmile v linuxu spustím shutdown, už mám smůlu.
A co využít toho magického "open source"?
Například, že by jsi si přečetl zdroják od příkazu "shutdown" a podíval se, jestli se nedá nějak znásilnit to vlastní "off"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět