Váš EGGBOT návod?

Chcete si postavit robota, ale tak nějak nevíte kudy do toho?
skyro
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2017, 09:48

Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od skyro »

Ahoj není nějaký návod na stavbu nebo dokumentace alespoň.Váš začátečník skyro.Vypadá hezky :lol:
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od jrt »

Myslím, že EggBot si většinou každý vyrábí podle svého návrhu a podle svých výrobních možností. Kolega Fulda třeba z plexiskla, já naopak z hliníkových profilů a viděl jsem i EggBoty papírové, překližkové nebo tištěné na 3D tiskárně.
A inspiraci pro vlastní tvorbu najdeš na wiki webu Evil Mad scientist, kde jsou odkazy na mechaniku, elektroniku i software.
wikilogo.png
wikilogo.png (9.95 KiB) Zobrazeno 15070 x
jrt
skyro
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2017, 09:48

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od skyro »

Hezká odpověd přeloženo není návod a kašlu na vás idi... itak dík ale netřeba odpovídat za každou cenu.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od jrt »

skyro píše: 06 zář 2017, 19:17 ... přeloženo není návod a kašlu na vás ...
A podíval ses vůbec na tu wiki? Tam je k dispozici kompletní stavební návod, výkresy součástí, podklady pro výrobu plošného spoje řídící elektroniky a program pro mikroprocesor. Pak jsou tam ještě odkazy na rozmanité jiné konstrukce Eggbotu.
U těchto konstrukcí ale dvojnásob platí: "Chytrému napověz..."
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1364
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od fulda »

Jirko, ty jsi špatný, ty jsi vůbec nepochopil, že si skyro vůbec nechce číst nějaký hloupý návod (to ti mohlo konec konců dojít, když jsi si všimnul, že nestvoří větu holou). On prostě chce postavit eggbota. Kdyby chtěl číst, tak napíše do čtenářského klubu.
Možná by zvládl se koukat na tříminutové video, ale určitě ne delší.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od jrt »

fulda píše: 07 zář 2017, 14:55 ... ty jsi vůbec nepochopil, že si skyro vůbec nechce číst nějaký hloupý návod...
Už stárnu a porozumění newspeaku přesahuje mé současné duševní schopnosti :oops: :D
jrt
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1364
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od fulda »

Nechtěl bych moc machrovat, tak jen skrytá reklama:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
DavidO
Příspěvky: 1138
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od DavidO »

Dostal se ke mě oklikou dotaz/prosba nebo tak něco:
> pustl jsem se do stavby eggbota. Po pročítání všeho možného. Si nevím rady s chybou při kompilaci firmvare v andurinu.
>
> Mohl by jsem tě poprosit o radu? Jsem úplný amatér a tohle můj první takový projekt.
>
> Stavěl jsem to podle toho to návodu a použil jsem součástky tam napsané. https://www.thingiverse.com/thing:2245428 Stáhl tam přiloženy software. Ale
>
>
> Chyby jsou tyto:
>
> C:\Users\AppData\Local\Temp\cc0NAeYH.ltrans0.ltrans.o: In function `setup':
> C:\Users\Documents\Arduino\EggDuino/EggDuino.ino:159: undefined reference to `makeComInterface()'
> C:\Users\Documents\Arduino\EggDuino/EggDuino.ino:160: undefined reference to `initHardware()'
> C:\Users\AppData\Local\Temp\cc0NAeYH.ltrans0.ltrans.o: In function `loop':
> C:\Users\Documents\Arduino\EggDuino/EggDuino.ino:164: undefined reference to `moveOneStep()'
> collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
>
> exit status 1
>
> Compilation error: exit status 1
>
>
>
> Děkuju.
Tak já bych se k tomu, bez dovolení, vyjádřil:
Protože nemáme k dispozici celý výstup z kompilace, můžu okomentovat jen těchto pár řádků. Jedná se o hlášení linkeru, že nemá k dispozici vše potřebné k vytvoření binárního kódu, chybí mu tři zmíněné funkce. Ty jsou v tom projektu, který z Thingiverse jeho autor odkazuje, resp. ve zdrojových souborech, které jsou jak ve firmware.zip, tak v repozitáři na GitHubu, takže jestli je linker Arduina u českého uživatele nedokázal najít, tak to je, zdá se mi, způsobeno chybou tady v Čechách, konkrétně, že je uživatel nedal Arduino IDE k dispozici. Nevím samozřejmě, jak dotyčný postupoval, ale řekl bych, že ne tak, aby to Arduino IDE dostalo všechno pod nos - například že tam nerozbalil celý archiv firmware.zip nebo z GitHubu nestáhnul celý projekt.
Podle mě je potřeba:
1. Mít funkční Arduino IDE a správně nastavené na Arduino Uno
2. Stáhnout firmware.zip
3. Najít si vhodné místo u sebe pro ten projekt a tam to celé rozbalit (měl by vzniknout adresář EggDuino a v něm tak asi 15 souborů)
4. Z rozbaleného adresáře otevřít EggBot.ino v Arduino IDE (typická chyba - otevírání zdrojáku něco.ino rovnou z archivu)
... a pak už následují jen samá pozitiva a sociální jistoty.

Anebo ještě lépe, ten projekt z Thigiverse/GitHubu vzít jen jako inspiraci a naprogramovat si to kulturně sám, protože to, jak to tam je smatlaný, teda nijak extra hezký není. Zas na druhou stranu, docela to myslím úrovní sedí s úrovní projektů, co se dají vygůglit na jeden klik :(
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
3DSOU
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2020, 23:34

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od 3DSOU »

Koukám, že se můj dotaz dostal až sem. Chyba opravdu byla v otevírání rovnou z archívu.
Ale následoval další problém. Inkscape píše: "Failed to connect to EggBot. :( "

A ten jsem zatím nevyřešil.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1523
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Váš EGGBOT návod?

Příspěvek od Dex »

3DSOU píše: 12 dub 2024, 01:08 Koukám, že se můj dotaz dostal až sem.
Tvůj dotaz se měl dostat hlavně sem ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Odpovědět