Podpora 9 jehličkových tiskáren ve Window$

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Podpora 9 jehličkových tiskáren ve Window$

Příspěvek od fulda »

Ahoj,

pro jeden takový menší projekt by se mi hodilo, kdybych vykrádal dokumenty z Windows ve tvaru černobílé bitmapy. A abych dokázal dostat dokumenty ze všeho možného, tak jsem si naplánoval, že bych si registroval "printing device" o kterém bych prohlásil, že je na něm připojená nějaká jednodušší tiskárna. Dejme tomu nějaká Epson Esc/P, například taková LX 80 nebo podobně "hloupá" tiskárna se bude emulovat docela snadno. Rozlišení 240 DPI mi stačí a data budou chodit rovnou hezky vyrenderovaná.

Bohužel jsem narazil na otázku, která "hloupá" tiskárna je podporovaná v současných "chytrých" Windejsi 10 a spol? Já vím, že LX-80 je ofiko podporovaná do Win 7 a ještě do Win 8.1 se dá dostat ovladač vyrabovaný z Win Vista, ale co s těma 10°?

Obrázek Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Podpora 9 jehličkových tiskáren ve Window$

Příspěvek od fulda »

OK, tak jsem si zase trochu rozšířil obzor a narazil jsem na Microsoft Universal Printer Driver a Microsoft Plotter Driver.
Pokud jsem to správně pochopil, tak to je v zásadě to co hledám. Mohu si napsat vlastní definici do textového konfiguráku a ona se pak použije pro rastrový/vektorový tisk. Bohužel občas dokumentace končí na tom, že potřebuji Windows Driver Kit (WDK). A ten nemám. Nemá to prosím někdo??

Díky
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět