Únorové Malostranské Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Aby si zas někdo nestěžoval, že o tom nevěděl, tak nejbližší Malostranské Robodoupě se pořádá

v sobotu 11. února od 11 do 17 hodin
v učebně S8 Matematicko Fyzikální fakulty Univerzity Karlovy
v Praze 1 na Malostranském náměstí 25
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Ánžto jsem to slíbil a protože slipy se maj plnit nejen o Vánocích, tak připomínám, že v sobotu (tuto sobotu, 11.2.) popovídám o i2c - jednak jak a proč to funguje po teoretické stránce, a pak to zkusím ukázat na konkrétní komunikaci za pomoci logického analyzátoru, abychom viděli, jak to probíhá doopravdy. Kdo máte trochu představu o "normálním seriáku", tak tohle pochopíte snadno taky: je to jen pár technických věcí navíc + definice jednoduchého protokolu + způsob detekce kolizí.
No a pak zkusíme, když už ten LA / osciloskop bude zapnutý, kouknout i na něco dalšího - o OneWire bude povídat Fulda a RS-232 má kapse kdekdo, takže na oboje předpokládám dojde taky, pak máme slíbené přinést moduly na RS-485 a jestli tam v místnosti bude i něco dalšího, tak taky - proč ne.

Speciálně vyzývám ty, kterým nějaká komunikace nefunguje, aby to přinesli!
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

... vyhlašuji soutěž o nejkrásnějsí a nebo nejoriginálnější Jeden Drát (OneWire).
Vítěz získá pochvalu před zapnutým projektorem.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Tak Jeden Drát to zrovna není. Ale robodoupě je prima v tom, že jsem prohledal skříň a našel zase jednoho nedodělaného kostlivce, u kterého byla šance to během jednoho týdne uvést do provozuschopného stavu. Takže opět něco, co je ve své podstatě úplně k ničemu, přivezu ukázat.

PS. Něco typu Jeden Drát jsem také našel (snímač barvy: RGB led + fototranzistor + ATtiny), tedy jen neosazený plošňák a součástky. Do toho jsem neměl odvahu jít, to bych asi za těch pár hodin (během týdne) nedal, i když na "prkýnku" to už kdysi fungovalo. Původně to mělo mít I2C, ale chyběla nožička, tak to má OneWire.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od gilhad »

Tak se hlasim se svym JEDNIM DRATEM, ktery jsem prave ted za ucelem robodoupete vyrobil a ozivil, takze budu moci i demonstrovat :)
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Únorové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Jaké bylo únorové Malostranské Robodoupě se dozvíte zde.
jrt
Odpovědět