Jaké předřadné odpory k led matrixu

Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od fulda »

... nebo materiál, který znají zpracovatelé plexiskla jako "opál".
Dá se nahradit plastem z krabiček na jídlo "mrazák mikovlnka"
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 262
Registrován: 29 kvě 2015, 00:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od gilhad »

Modelari maji na tuhnuti vterinaku takovy sprej (kapka vterinaku slepi prsty okamzite, ale mezi dvema cistymi povrchy vydrzi byt kapkou docela dlouho, kdyz se to strikne timhle, tuhne takrka okamzite) a kdyz se strikne na pruhledne plexi, tak povrch okamzite zmatni - mozna by se to tady hodilo taky
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od kolbaba71 »

To mě přivedlo na myšlenku zdrsnit plexi jemným smirkovým papírem.
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od DavidO »

Spis zubni pastou. Ale da se koupit i matne plexi.
A co do toho plexi vygravirovat nejaky vzorek nebo grafiku a sviti do nej z hrany?
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od kolbaba71 »

Také jsem o nějaké grafice uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl, že ne, Grafika by stejně nebyla vidět. Pokud se to bude používat, tak na tom (na samolepících plstěných podložkách) bude stát malé RC auto a ventilátory budou na něj foukat zespodu na elektromotor, tak (pokud se sundá karosérie), tak i přiklápěcím ventilátorem zezhora Takže plocha vidět nebude a svítit budou jen hrany. Sehnat 10 mm tlustý kousek plexi byl docela problém i u čirýho. Matné jsem viděl, ale nechci celou či polovinu tabule za několik tisíc. Navíc tohle má už pěkně zaleštěné hrany a překvapivě v použitelném rozměru, Sice jsem jich musel koupit balení po 10 kusech, ale i tak to bylo v daném případě nejlepší možné řešení na které jsem přišel.
Ashampoo_Snap_2016.09.30_10h39m13s_002_.png
Chlazení je rozpracované. Chybí spojovací materiál, elektronika uvnitř, víko, kterým se to celé uzavře na převoz a pár dalších detailů.
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od Dex »

A můžu se zeptat, co to vlastně na tom obrázku je? ;)
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od jrt »

kolbaba71 píše:Sehnat 10 mm tlustý kousek plexi byl docela problém i u čirýho. Matné jsem viděl, ale nechci celou či polovinu tabule za několik tisíc.

Zajeď si do MK plexi, tam určitě nějaký odřezek najdeš. Existuje i speciální plexi, které svítí na hranách mnohem intenzivněji než to běžné. A taky existuje plexi, které světélkuje při ozáření UV světlem. A cestou se můžeš zastavit v Hobbyrobotu.
jrt
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od kolbaba71 »

To Dex:
Synovec jezdí závody rc autíček miniZ. Motorek mezi jednotlivými koly závodu nestihne vychladnout. Proto se různým způsobem aktivně chladí. Ta krabice je luxusní verze oboustranného (standartně zespodu a když se sundá karosérie, tak i shora) chlazení pro 3 autíčka zároveň.Auta mám zjednodušeně, abych věděl kde jsou části co ovlivňují konstrukci chlazení. Nic víc. Zelená šipka ukazuje na plexisklo, jenž slouží jako podstavec pro autíčko. Jeho podsvícení jsem tu řešil. Není dobré, aby se kola dotýkaly jiného povrhu než zavodní dráhy, jelikož se na ně hrozně lehko lepí bordel. Chupy, vlasy, prach - to vše je při závodech problém a nevýhoda. Auta jsou vcelku malá - mají půdorys skoro jak 5" mobil. Barevné vypínače v horní řadě umožňují volbu podsvícení. Černý vypínač volí zapnuto/vypnuto/automatický režim. Druhý je stejně řešeny černý vypínač pro ventilator(y). On/off/auto. Automatika je řešena čidlem před plexisklem. Když se v automatickěm režimu položí auto, rozsvítí se podsvícení a spustí spodní ventilátor. Pokud se chladí bez karosérie, tak se po přiklopení pustí i horní větrák. Jak posvícení, tak ventilátory půjdou pustit tétž trvale. Červené kulaté tlačítko slouží k lepšímu "zaměření " pozice autíčka. Spustí červený laser, jenž bude ve víku, jenž tam ještě není. Žlutý vypínače vypínají vždy pár usb nahoře, kde budou led světla. Přední usb bude napájeno trvale a počítám s využitím na dobíjení mobilu apod. Modrý vypínač zapíná podsviceni vypínačů v horní řadě. A zelený je centrální vypínač. Napájený to bude 12V/5A zdrojem. Je to kostka jako se používá k notebooku. Bude tam peimitivní "logika" jenž zabrání puštění laseru, když bude sklopený horní ventilátor apod. Horní ventilátory a víko budou v krajních pozicích držet zeslabené nábytkové magnety. Doufám, že takto je to jasné jak to bude fungovat a k čemu to bude dobré. Je to takový kanón na vrabce, ale myslím si, že mu to udělá radost. Pokud to vyjde, přinesu to na listopadové či prosincové robodoupě.

To jrt:
Díky za tip, ale tamto plexi mám už doma. Ale zastavit se mužů klidně jen tak.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od kolbaba71 »

Tak se vývoj chlazení blíží do finále. Počítám, že příští týden zadám do výroby díly. Hliníkové díly, již je drtivá většina a budou na očích chci barevně eloxovat a ocelový díly (konktaktní místa magnetů) pozinkovat.

Chlazení 3_.jpg
Rendrovaný celkový pohled

Rez.jpg
Nerendrovaný řez


P.S. Podle toho, jak se povede, mohl bych přínést něco ukázat na listopadový, či spíš na prosincový robodoupě.
kolbaba71
Příspěvky: 466
Registrován: 12 říj 2013, 17:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké předřadné odpory k led matrixu

Příspěvek od kolbaba71 »

Nějak to opět ustrnulo, ale už jsem se posunul o kousek dále. Nechal jsem si vytisknout tři díly u bráchy na 3D tiskárně. Pořád mu do toho něco lezlo a tak mu to trvalo skoro měsíc. Nepřekvapivě se povedl jen ten nejjednodušší - držák reflexního čidla. Vzhledem k tomu, že to byl můj první pokus o vytvoření 3D modelu pro tisk se tomu až tak nedivím. Čtvrtý díl - víčko zapomněl vtisknout, ale bylo to asi dobře, jelikož jsem ho navrhnul taky příliš tenké.
Držák reflexního čidla
Držák reflexního čidla
Stínící rámeček podvícení
Stínící rámeček podvícení
Vnitřnosti horního ventilátoru
Vnitřnosti horního ventilátoru
Uvažuji o tom, že je přinesu na únorové robodoupě ukázat je zkušenějším, aby mě řekli, co by šlo udělat lépe kromě minimální tlošťky, jíž jsem podcenil. Na toto zařízení potřebuji od každého dílu 3ks a jelikož jsem tušil, že to takto může dopadnout, tak jsem nechal udělat jen pokusné vzorky.
Odpovědět