RsPI pro prumyslove nasazeni

daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od daton »

JO a ještě jedna věc, u automobilů se řídící jednotky dnes zcela běžně flešují v servisech například při výměně oleje tak že už to není jako dřív že program musel být dobrý na 100% protože jeho přehrání nebylo možné dnes se to dělá zcela běžně.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od jrt »

daton píše:... proč by například arduino s originálním atmelem ne s klonem, nemohlo být minimálně stejně životné...
Nikdo přece neříká, že Arduino (i ty klony) nemají dlouhou životnost, jen prostě nejsou deklarované jako průmyslový výrobek a tedy je tak nemůžeš bez uzardění ( :oops: ) ty deklarovat zákazníkovi.

No, a někdy dodavatel vyrobí průmyslové zařízení takto:
01.jpg
02.jpg
a zákazník je na čas spokojen. Toto zařízení mělo fungovat 12 hodin denně 7 dní v týdnu.

Protože se v oblasti jak spotřební hobby elektroniky tak elektroniky průmyslové pohybuju už víc jak 30 let, tak vím, že například reklamace u té hobby elektroniky jsou oprávněné tak z 1%, zbytek je buď naprosté nepochopení funkce nebo neúmyslné (někdy i úmyslné - zkusíme kolik to vydrží) poškození uživatelem.
jrt
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od daton »

No když se to tedy vezme obecně pak to co je pro průmyslové použití je dnes deklarováno certifikáty či prohlášeními různých pochybných firem, které mnohdy absolutně nectí stare dobré normy, které tedy byly platné dříve a asi hlavně u nás.
Tedy pokud to vezmu s trochou nadsázky pak arduino ty certfikáty ještě nemá proto, že ještě nikdo nedozrál do té drzosti to udělat :-) .
I když si myslím že v mnoha zařízeních a dnes již nejen z číny lze nalézt mnohem horší konstrukce. Například dnes je normální posadit na hlavní desku modul na pinech (například různé přijímače dálkových ovládání, mistrem v tomto byla firma Panasonic která svými zákaznickými hybridními obvody kontaminovala snad všechna svoje zařízení už v dobách kdy ještě dělala videa jako naprosto špičkové výrobky a pro ukázku zde firma Blaupunkt ve sve době naprostá špička v autoádiích zde ukázka hybridních obvodu podobných jako měl panasonic)
hybrid1.jpg

hybrid2.jpg
proto si dokážu dobře představit že by na základovce mohlo být i arduino jako modul tedy kdyby to nenaráželo na autorská práva v opensource.
Ale to je asi na debatu spíše u piva, jen mi šlo o to zda jsou zde ještě pravidla podobná například našim dřívějším normám, nebo stejně jako mi jsme opustili závaznost norem, opustil i svět slušnost v tom směru, že když to bude pro průmyslové použití pak to musí být perfektní. Pokud jsem to tedy dobře pochopil je to v současnosti spíše fiktivní hranice, která má ale velmi široké nárazníkové pole a to jak z jedné tak z druhé strany.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od fulda »

Mno pořád nic proti lékařským přístrojům že?
Kdo z vás nezná tohle: https://www.youtube.com/watch?v=2o8MDCIlOEk
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Vladimir66
Příspěvky: 385
Registrován: 02 dub 2014, 15:30

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od Vladimir66 »

Ja to neznal. Super :)))

ted mi doslo, co mi chybi u mych robotů -- Čárové kódy a nálepky Professional !

-V66
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od Dex »

Já to znám, ale taky super :D
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: RsPI pro prumyslove nasazeni

Příspěvek od pgerla »

Pro EU montovny v ČR postačí i Horké Maliny z menu restaurace.

Obrázek
Odpovědět