Hodiny a časování

Odpovědět
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

daton píše:Re Fulda jo tak internet tam určitě je přes W5100 sheild ale problém je že ač mi to zde už naznačovaly ostatní zatím jsem nepochopil princip přijmu ´těch formátů. Má to nějakou knihovnu nebo jak se to láme z toho modulu do arduina? Napsat něco na web server umím ale přečíst si něco z netu zatím neumím máš nějaký vyzkoušený návod či postup jak to co nejjednodušeji udělat? Zkoušel jsi to už?
a-ha, jak se tak říká u nás v Čechách - kdo se moc ptá, málo gůglí.
Koukni SEM
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

A taky se říká líná huba holé neštěstí , neptal jsem se na google návody ty si přečtu (i když angličtina mi dělá problémy s ruštinou by to bylo ok) ale na tvé zkušenosti a jak jsi na to šel případně postřehy z konstrukce. Takové rady pak zapadnou do těch vygooglenych návodu. Mimochodem celkem dost jich nefunguje.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

Já jsem na to moc starej, já si pamatuju dobu, kdy byl internet ještě na páru a tak jsme RFC hltali jako dneska studenti hltají.... (co vlastně dnes studenti hltají?) a prostě jsem si ho přečetl a naprogramoval si co jsem potřeboval.

Dneska jsem si cestou v tramvaji chvíli seriózně přemejšlel o tom tvém problému a napadla mne jedna taková otázka. Proč vlastně děláš tak komplikovaný mechanizmus na odchytávání vteřin, když přeci millis je rovnou čas, tak proč ho nenechat tak jak je a prostě a jednoduše se pověnovat pouze převodu na lidsky čitelný formát? Třeba TADY.

P.S. Я не верю, что ты можеш читать азбукы
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

No asi si toho nebudeme mít moc co vyčítat já z učňáku pamatuji doby, kdy MH7400 byl nejmodernější výkvět Tesly Rožnov a MBA810 byla blízká a neuvěřitelně drahá budoucnost. O první červené led jsme slyšely z hlasu ameriky a počítače měly jen v NASA. Samozřejmě v te době se ještě o internetu nepsalo ani ve scifi knihách :D .
No proč nevyužiji přímo millis? To je jednoduché sice by to bylo v některých částech kodu jednoduší ale jinde zase složitější a navíc dost málo přehledné. Asi by to šlo ale přece jen pokud tam mám minut a hod tak mi to přijde lepší. Zde je obrázek co jsem na forum již jednou dával z mého solárního serveru a bude ti jasné proč tam chci hodiny. Kdyby ne tak nahoře je čas, v některých testech se se používá čas a dole je řádek kde po hodině se počítá počet dodaných wathodin a navíc se dle intenzity svitu slunce pole zbarvuje jak vidíš dnes moc slunce nesvítilo.
[img]
server.jpg
[/img]

Jinak tak jsem dělal chvíli na počítačovém sále s SM 4-20 z nNového Mesta nad Váhom kde se dělali v licenci, jestli ti to označení sálového počítače něco říká a dokumentace byla v ruštině, tak že jsme jako technici museli v teto řeči zvládat vše.
Мне нравится, что ты выбрал для моего тестирования русского языка. Ну, для меня нет никаких проблем прочитать его .

A zkoušel jsi tedy odchytávat ten čas z internetu? A s jakým výsledkem?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

s dobrým výsledkem. Teda s výsledkem odpovídajícím vynaloženému úsilí. Ale dnes je to běžná praxe. Copak tvému domácímu počítači nebo telefonu někdo někdy nařizoval hodiny?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

Ńo jo jenže tam to dělal Windows nebo linux a tady to budu muset udělat já. Vzhledem k tomu že chci soft k tomu serveru předělat by to nebylo špatné ale chybí mi čas na slepé uličky, máš tedy nějaké řešení v podobě kodu nebo ověřené stránky kde to je popsané, ti co to napsali to umí to a chodí jim to?
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od fulda »

Ale ono na tom není úplně moc k přemejšlení a k nefungování. Pokud člověk chce jen přibližně nařídit čas s přesností na vteřiny, tak stačí příklad uvedený přímo na arduino.cc
A to opravdu není dlouhé čtení, dá se to dost snadno pochopit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

Třeba tady je kod je na uno ale nepochopil jsem co tam mají za sheild protože jak jinak by mohly na net?
http://playground.arduino.cc/Main/DS130 ... MeansOfNTP
daton
Příspěvky: 664
Registrován: 16 bře 2013, 16:12

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od daton »

No tak to zkusí prostudovat, ale asi až ráno :)
pgerla
Příspěvky: 400
Registrován: 11 dub 2013, 00:17

Re: Hodiny a časování

Příspěvek od pgerla »

Řešení je prosté, když nebudu sprosté ...

Příjem DCF77
Dekódování GPS protokolu.
Zakoupit GSM modul a číst hodiny operátora.

Nic zřejmě není dost nóbl.
Odpovědět