Chyba v programu

Pidrman

Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Zdravím

Potřebuji radu prosím.

Co se týče Arduina, tak jsem naprostý nováček.

Řeším pantový stolek na astrofotografii, pořídil jsem si Arduino UNO R3, LCD keypad Shield. ….. Zkompilovaný kód https://github.com/lucadentella/A4988-a ... eedDir.ino jsem do arduina úspěšně nahrál. Arduino nahodil a jede, ale asi tak po 1 minutě se kousne a musím ho vypnout a zapnout :-( napájené je zatím přes USB a driver pro krokový motor zatím není připojen.

Poraďte prosím v čem by mohl být problém.
Předem díky Honza
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Chyba v programu

Příspěvek od jrt »

... napájené je zatím přes USB ...
A není to tím, že po minutě vypne pojistka napájecího napětí USB portu? Předpokládám, že LCD je podsvětlené a bere tím pádem dost velký proud.
jrt
Pidrman

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Tak tohle mě nenapadlo. Zkusím :-)

Díky.
Pidrman

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Tak ne

když na arduinu nic neměním, tak to jde třeba 5 minut ( dýl jsem to nezkoušel :-) ).

Pak jsem to zkusil na 4,8 V a stejný výsledek. když navolím určité otáčky, tak se to cca 1 minutě kousne a konec.

Honza
Uživatelský avatar
Dex
Administrátor
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 úno 2013, 14:26

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Dex »

Došlo na pořádný zdroj místo napájení z USB??
"all your robots are belong to us"
robodoupe.cz
Pidrman

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Zkoušel jsem to na zdroji 12V a 1A. a pořád to samé :-(
Pidrman

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Jinak se to sekne přesně po 35 s. Né minutě, abych byl přesnější.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Chyba v programu

Příspěvek od AlesH »

Ahoj. Takže se to "kousne" jen když je nastavená "Speed:" větší než nula? Co se stane když během té živé půlminuty nastavíš rychlost zpět na nulu? A co vlastně znamená, že se to "kousne"? Přestane to jen reagovat na tlačítka, nebo se ještě něco zvláštního vypíše na LCD?

Kvůli té pravidelnosti to skutečně vypadá spíš na problém s programem, než s napájením. V programu možná někde něco "přeteče" (nějaký registr nebo proměnná dosáhne své limitní hodnoty). Musíme ale upřesnit, ve které části může mít program problémy. Proto ty moje otázky výše.
Pidrman

Re: Chyba v programu

Příspěvek od Pidrman »

Ano kousne se to jen když zvolím určitou "SPEED". Taková zvlášnost je, že když to zapnu a ponechám to tak 2 minuty v nule, tak když chci zvolit nějakou rychlost, tak na jeden "klik" to udělá rychlejší volbu, jako by se to celé zrychlilo tak o 300% pak to zase po pár sekundách zamrzne.

Tím kousnutím = Přestanou reagovat tlačítka a display ukazuje poslední rychlost která se stihla nastavit.

Někdy kdyz to pak restartuju tlačítkem na arduinu, tak to na display ukáže nesmysly.

Klidně se ptej, jsem vděčný za jakoukoliv pomoc :-)

Honza
lojzik

Re: Chyba v programu

Příspěvek od lojzik »

zkus změnit previous_time na unsigned long
Odpovědět