Arduino motor shield řízení servo motorů

Odpovědět
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od JuraS. »

Mám Arduino UNOR3 a motor shield. Knihovna a vzorové příklad kodu jsou na krokové motory a na DC motory ale na řízení dvou serv jsem nenašel nic. Nebo se špatně koukám ? Poradíte ? Hodí se mi to na pan/tild když vtipně daly kolíky jen dolů a nahoru nic kam bych zapojil I2C panel pro 16 serv.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od AlesH »

Ahoj. Modelářská serva lze Arduinem ovládat přímo (není na to nutný žádný "shield", ale lze to samozřejmě pustit o přes něj). Návod na použití servo knihovny (měla by být součástí standardní instalace vývojového prostředí pro Arduino) je např na http://arduino.cc/en/Tutorial/Knob .
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od JuraS. »

Potřebuji ten shield kvůli řízení motorů, Bude z toho robot. Potřebuji aby zároveň točil "hlavou"
Budu stavět podobného robota ale doplním ho o další funkce. Raspberry + kamera + openCV
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od AlesH »

OK. Teď koukám, že ukázka ovládání serv je i přímo na té původní Tebou odkazované stránce. Prostě se podívej na části, u kterých je uvedeno slovo "servo".
JuraS.
Příspěvky: 318
Registrován: 28 led 2015, 16:06

Re: Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od JuraS. »

Moc díky, vrtí to se servem. Čínská kopie přidává ještě vrčení motorku a chvění. Btw. blbá odpověď. Umí se stát arduino test sevem. Normálně je na to taková malá krabička do které se zapojí servo a napájení a dá se nastavit například střed serva. stačí mi jen zapojit servo aby se natočilo do středu, nic víc. Nepotřebuji testovat jeho chod a tak.
AlesH
Příspěvky: 323
Registrován: 25 úno 2013, 09:18

Re: Arduino motor shield řízení servo motorů

Příspěvek od AlesH »

Jasně že se Arduino dá použít i jako servo tester. Pro natočení do středové polohy prostě u té základní knihovny použiješ příkaz např. servo_1.write(90) [protože ta knihovna jako parametr dává úhel natočení 0 až 180° (reálně to přitom převede na příslušnou délku impulzů pro servo, ale to nemusíš řešit)].
Odpovědět