měřák na vodu

Zajímavé odkazy, literatura, nápady ...
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

měřák na vodu

Příspěvek od DavidO »

U souseda jsem viděl takovou krabičku na měření vody. Co vy na to, jak to asi funguje?
IMG_20200617_195403.jpg
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: měřák na vodu

Příspěvek od MartinL »

Pokud to má (dle popisu) měřit výšku hladiny a ten měřák je tlakoměr (dle obrázku), tak se měří hydrostatický tlak u dna, který je úměrný výšce hladiny (fyzika 7. třídy).
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: měřák na vodu

Příspěvek od DavidO »

Sem zapomněl napsat - učitelé, mlčte, ať z toho ty ostatní něco maj ;-)
No a teď teda druhá - a jak byste to udělali vy ???
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: měřák na vodu

Příspěvek od MartinL »

Omlouvám se pane učiteli, už nebudu napovídat. :oops: Ale pořád nerozumím, proč je tam ta krabice a tlačítko "max. 20 s". :?
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: měřák na vodu

Příspěvek od aladin »

Má to příliš velký odběr? aby se dalo ještě párkrát měřit z té 9V baterky ? :P
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: měřák na vodu

Příspěvek od butan »

Musí v tom být malý kompresorek, aby vytlačil vodu z té měrné hadice. Připadá mi to takové ruské...
V CHMU k měření výšky hladiny používají také hydrostatické měření, ale mají vodotěsný absolutní tlakový snímač trvale potopený na dno vrtu.
Pro mně trochu drahá hračka, já uvažuji nákup ultravuku z číny. https://www.aliexpress.com/item/33014822921.html
Lubor
aladin
Příspěvky: 338
Registrován: 12 kvě 2013, 06:43

Re: měřák na vodu

Příspěvek od aladin »

A co takový vzduchový tlakoměr zavřít do petky a potopit. Jakou mají přesnost plynové tlakoměry a za jakou cenu?
fischertip.cz, Stavebnice.com, MerkurRobot.cz, KlubTechniku.cz
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: měřák na vodu

Příspěvek od butan »

Do petky můžeš zavřít leda barometr, ale půjde za roh. Tlakoměr z instalatérské prodejny jde použít jedině jako ten z obrázku na prvním příspěvku.
Lubor
DavidO
Příspěvky: 1136
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: měřák na vodu

Příspěvek od DavidO »

Ještě kuk dovnitř:
IMG_20200618_074244.jpg
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: měřák na vodu

Příspěvek od butan »

Byla by i fotečka kompresorku (předpokládám vibračního) po rozbalení té ochrané fólie?
Lubor
Odpovědět