Zářijové Malostranské Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Viz článek Picaxe a více serv.
jrt
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Tady je screenshot z osciloskopu:
DS1Z_QuickPrint2.png
Ten druhý žlutý tam nemá co dělat. Neznám implementaci řízení více serv na Picaxe, ale tohle ani neodpovídá tomu, jak bych si myslel, že to může být udělané (obsloužím správně dlouhým pulsem postupně jedno po druhém všechna serva a pak počkám do 20ms).
Michal ve článku ukazuje dvě možnosti, s nebo bez použití časovače, tak tohle je ta první, používá se tam servopos a serv je míň než 8, takže bych tak nějak myslel, že to bode OK.

Pozorování:
Chovalo se to stejně i bez připojených serv.
Impuls se mi nejeví jako přeslechnutý jiný a nevšiml jsem si souvislosti s nějakým jiným (např. poloviční délka nebo tak).
Falešný impuls trval vždy stejně dlouho (a myslím, že ani nezáleželo na délce žlutého nebo ostatních, ale 100% si tím jistý nejsem).
Při zakomentování libovolného jednoho nebo více příkazů servopos v subrutině nastav se falešný impuls neobjevoval, 3 a méně bylo OK, 4 výstupy ne.
Myslím, že se falešné impulsy objevovaly i na jiných kanálech.
Kanály jsou 1-4 v pořadí stoc, svyskaa, svyskab, sdrap.
Falešný impuls se objevoval stále, každých cca 7 vteřin.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Vítek
Příspěvky: 26
Registrován: 05 pro 2018, 17:47
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Vítek »

Ahoj,
nenechal jsem na robodoupěti šedou trafopáječku? Nemůžu ji teď doma nikde objevit, věci sice hledám často, ale páječku ne :D .
Díky Vítek
DavidO
Příspěvky: 1133
Registrován: 01 kvě 2013, 21:27

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od DavidO »

Jo, máš ji u mě (+cín), jestli ji chceš dřív než na dalším Robodoupěti, tak mi mailni a stav se.
Nikoho plánovaně neurážím. Jestli se Vám nelíbí co píšu, tak to nečtěte. A ostatně, třeba za to nemůžu - Researchers believe that dark humor can be a significant symptom of dementia.
Odpovědět