Zářijové Malostranské Robodoupě

Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MRD_banner_1909.png
7. září 2019 od 10 do 17 hod.

(od 17 hodin pokračujeme Robopivem...)

Program:

- Pájím, pájíš, pájíme
Budeme pájet SMD i THT součástky a přitom zkoušet nové přírůstky do dílny

- Knihovna AccelStepper pro Arduino
Konečně snad dotáhneme manuál téhle šikovné knihovny pro Arduino do podoby srozumitelné i laikům. Demonstrační sestava Arduina, driveru a motoru bude k dispozici. Jestli si chcete pohrát s krokovými motorky, je tohle určeno právě vám.

- Stavebnice Totem a TotemDuino
Konstrukční stavebnice z Litvy.

Saimon
Elektronická stavebnice

- Esp32 a Micropython
Přednáška kolegů z Octopus Labu

- Manipulátor Major 3
řízený zbrusu novým programem na bázi grbl

- Přijela tetička z Číny...
Když bude co ukazovat

- Poradna, chlubírna a žvanírna
Průběžně

Návrhy na změnu nebo rozšíření programu přijímáme do středy 4. 9. do 23:59 hod.

Edit 5.9. Tak Saimon už to vzdal... :evil:
jrt
Vítek
Příspěvky: 26
Registrován: 05 pro 2018, 17:47
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Vítek »

Ahoj,
Bylo by možné přidat do programu, nebo mi nějak průběžně vysvětlit základy programování arduina? Já jsem zatím pracoval pouze s picaxe a jeho basikem, s arduínem jsem dokázal maximálně rozblikat ledku a pohnout se servem.
Díky Vítek.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

Na tohle Robodoupě už to těžko stihneme, ale jistě se tam najde několik kolegů, kteří ti rádi poradí s konkrétními problémy.
jrt
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Vítek píše: 27 srp 2019, 07:54 Ahoj,
Bylo by možné přidat do programu, nebo mi nějak průběžně vysvětlit základy programování arduina? Já jsem zatím pracoval pouze s picaxe a jeho basikem, s arduínem jsem dokázal maximálně rozblikat ledku a pohnout se servem.
Díky Vítek.
Dovolím si přihřát svoji polívčičku. Tady jsou materiály kolem výuky programování arduina, které používám na kroužku včetně kvanta úloh (i s řešením). Zkus se na to podívat a můžeš mi dát vědět, zda je to pro "samouka" použitelné.
Naposledy upravil(a) MartinL dne 27 srp 2019, 12:40, celkem upraveno 1 x.
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

Pokud David přinese Majora 3, tak bychom mohli předvést programování jako u průmyslových robotů (podařilo se mi můj sw přiohnout na spolupráci s grbl). Možná zvládnu dodělat i inverzní kinematiku do grbl.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od fulda »

MartinL píše: 27 srp 2019, 11:07 Dovolím si přihřát svoji polívčičku. Tady jsou materiály kolem výuky programování arduina, které používám na kroužku včetně kvanta úloh (i s řešením). Zkus se na to podívat a můžeš mi dát vědět, zda je to pro "samouka" použitelné.
Jestlipak na kroužřku také používáte TUTO literaturu? :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MartinL píše: 27 srp 2019, 11:07 Tady jsou materiály kolem výuky programování arduina...
Se zájmem jsem si ty materiály prohlédl, ale chybí mi v nich první kapitola, na kterou se druhá kapitola odvolává.
jrt
Uživatelský avatar
jrt
Příspěvky: 1921
Registrován: 17 úno 2013, 17:13

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od jrt »

MartinL píše: 27 srp 2019, 11:10 Pokud David přinese Majora 3, tak bychom mohli předvést programování jako u průmyslových robotů (podařilo se mi můj sw přiohnout na spolupráci s grbl). Možná zvládnu dodělat i inverzní kinematiku do grbl.
David Majora přinese, na nový program jsem velmi zvědav.
jrt
MartinL
Příspěvky: 252
Registrován: 24 úno 2013, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od MartinL »

jrt píše: 28 srp 2019, 07:30 Se zájmem jsem si ty materiály prohlédl, ale chybí mi v nich první kapitola, na kterou se druhá kapitola odvolává.
Ano první kapitola byla stažena, kvůli neaktuálnosti (Arduino IDE 1.0.x) s tím, že to "někdy" předělám.
Akamura
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp 2019, 08:59

Re: Zářijové Malostranské Robodoupě

Příspěvek od Akamura »

Tak, konečně sem se sem dostal, takže mám návrh na další přednášky.

1) Jak a s čím začít bastlit a programovat.
Jelikož nemám úplně všechny desky světa, tak bych vzal asi jen Arduino, Micro:Bit a spoléhal na internet.
Forma spíš diskuse, než přednáška. Ukončení neudané, předpokládám, že se u toho s každým individuálně zakecám až do robopivka ;)

2) Mýty, legendy a lži okolo umělé inteligence.
Opět více méně volná diskuse, protože každý si pod pojmem AI představuje i naprosto jednoduché zařízení. Pojal bych to vtipnou formou, aby to nebyla jen kritika :D

3) Asynchronní komunikace mezi MCU.
Věc, co se hodí nejen na závody, ale i do domácích aplikací. Bohužel nemám dodělané součástky na Alex, tak to snad vysvětlím na dvouch arduinách.

Budu nejpozději od 12:00 na místě :D
Odpovědět