Napájení SD karet.

Odpovědět
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Napájení SD karet.

Příspěvek od butan »

Snesou všechny SD karty napájení 5V? Myslel jsem že ano, ale procházím si teď 3D tiskárnu, a tam je karta napájená ze 3.3, jsou tam i převodníky úrovní z Arduina. Případně jak z popisu karty poznat jaké chce napájecí napětí? Naopak znám displeje od https://4dsystems.com.au/ tam je "modernější" držák na uSD, ale pouští se do ní 5V.
Lubor
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Napájení SD karet.

Příspěvek od fulda »

podle specky všechny karty snesou 3V3, pokud jsou některé 5V tolerant, je to jen jejich dobrovolnost.
Podívej se na Physical Layer Simplified Specification, na straně 3 hned nazačátku:
Physical Layer Simplified Specification - System Features píše:High Voltage SD Memory Card - Operating voltage range 2.7 - 3.6V
UHS-II SD Memory Card - Opperating voltage range VDD1: 2.7 - 3.6 V, VDD2: 1,70 - 1.95 V
... a pak se rozebírají různé rychlosti pro různá napětí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
butan
Příspěvky: 109
Registrován: 02 dub 2019, 07:06

Re: Napájení SD karet.

Příspěvek od butan »

Máš pravdu, prověřil jsem znovu zapojení těch 4D displejů, a do sd karet také popuštějí 3.3.
Nějak jsem zůstal v zajetí CompactFlash :-)
Lubor
Ještě by mně k problematice SD karet. Arduino využívá ke komunikaci s SD kartami SPI přenos. Jde každá karta po SPI přečíst? Nízká rychlost přístupu na kartu zde nerozhoduje.
Naposledy upravil(a) butan dne 16 srp 2019, 17:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fulda
Příspěvky: 1359
Registrován: 04 led 2016, 17:18

Re: Napájení SD karet.

Příspěvek od fulda »

Tady si nejsem moc jistý. SPI je pro kartu fallback, nevím, jestli je povinný pro všechny karty, zase tolik času v dokumentaci netrávím. Myslím, že každá karta musí být schopna říci své parametry, ale jestli musí podporovat kompletní sadu, to nevím.

Rychlost je omezena zhora (maximum), ale o minimu se toho zrovna moc nepíše.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Odpovědět